Anderlecht mistrzem Belgii, dwa gole Teodorczyka

Sporting Charleroi przegrał u siebie z Anderlechtem Bruksela 1:3 (1:0) w czwartkowym meczu 9. kolejki grupy mistrzowskiej belgijskiej Jupiler Pro League. Na Stade du Pays de Charleroi w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk.

Cztery minuty przed końcem zastąpił go Szwed Isaac Thelin. Napastnik reprezentacji Polski niespełna kwadrans po przerwie zdobył wyrównującą bramkę, a dziewięć minut przed końcem dał prowadzenie "Fiołkom". Sukces i zarazem mistrzowski tytuł przypieczętował sześć minut później Massimo Bruno. Teodorczyk w sumie w tym sezonie zdobył już 22 gole dla stołecznej drużyny. Drugi w klasyfikacji FC Brugge nie jest już w stanie dogonić Anderlechtu. Dla "Fiołków" było to 34. w historii mistrzostwo kraju. Wcześniej triumfowali w latach 1947, 1949, 1950, 1951, 1954, 1955, 1956, 1959, 1962, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1972, 1974, 1981, 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 2000, 2001, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013 i 2014.* * * * * *Wyniki 9. kolejki grupy mistrzowskiej: KAA Gent - SV Zulte-Waregem 5:2 (2:0)Bramki: Coulibaly 21, 61, Saief 36, Kalu 59, Kubo 83 - Leye 79, Dalsgaard 87. KV Oostende - FC Brugge 2:1 (1:0)Bramki: Rozehnal 30, Akpala 83 - Wesleyt 73. Sporting Charleroi - Anderlecht Bruksela 1:3 (1:0)Bramki: Bedia 27 - Teodorczyk 59, 81, Bruno 87.

24.07.2017
W swoim ostatnim wywiadzie obrońca Lecha Poznań Emir Dilaver nie krył rozczarowania po porażce z Wisłą Płock.- Jestem bardzo rozczarowany. Graliśmy 5-10 minut przed przerwą, ale 80 minut przespaliśmy. więcej
24.07.2017
Duńczyk Thomas Soerensen postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę - poinformowała w poniedziałek rano brytyjska stacja "Sky Sports". 41-letni bramkarz ostatnie dwa sezony spędził w Melbourne City. więcej
24.07.2017
Maciej Janowski po historycznym dla Polaków zwycięstwie w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej cyklu. więcej
24.07.2017
- Jako drużyna zasłużyliśmy na zwycięstwo. Najważniejsze jednak są trzy punkty. Cieszy nas każdy strzelony gol, nieważne czy z gry, czy z rzutu karnego - powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok Arvydas Novikovas po wygranym meczu z Górnikiem Zabrze. więcej
24.07.2017
Jason Doyle miał kiepski początek w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, ale ostatecznie znalazł się na podium zawodów w stolicy Walii oraz zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu. więcej