Anderlecht mistrzem Belgii, dwa gole Teodorczyka

Sporting Charleroi przegrał u siebie z Anderlechtem Bruksela 1:3 (1:0) w czwartkowym meczu 9. kolejki grupy mistrzowskiej belgijskiej Jupiler Pro League. Na Stade du Pays de Charleroi w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk.

Cztery minuty przed końcem zastąpił go Szwed Isaac Thelin. Napastnik reprezentacji Polski niespełna kwadrans po przerwie zdobył wyrównującą bramkę, a dziewięć minut przed końcem dał prowadzenie "Fiołkom". Sukces i zarazem mistrzowski tytuł przypieczętował sześć minut później Massimo Bruno. Teodorczyk w sumie w tym sezonie zdobył już 22 gole dla stołecznej drużyny. Drugi w klasyfikacji FC Brugge nie jest już w stanie dogonić Anderlechtu. Dla "Fiołków" było to 34. w historii mistrzostwo kraju. Wcześniej triumfowali w latach 1947, 1949, 1950, 1951, 1954, 1955, 1956, 1959, 1962, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1972, 1974, 1981, 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 2000, 2001, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013 i 2014.* * * * * *Wyniki 9. kolejki grupy mistrzowskiej: KAA Gent - SV Zulte-Waregem 5:2 (2:0)Bramki: Coulibaly 21, 61, Saief 36, Kalu 59, Kubo 83 - Leye 79, Dalsgaard 87. KV Oostende - FC Brugge 2:1 (1:0)Bramki: Rozehnal 30, Akpala 83 - Wesleyt 73. Sporting Charleroi - Anderlecht Bruksela 1:3 (1:0)Bramki: Bedia 27 - Teodorczyk 59, 81, Bruno 87.

22.09.2017
Śląsk Wrocław pokonał u siebie Lecha Poznań 2:0 (2:0) w drugim piątkowym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Dzięki czwartej wygranej w sezonie podopieczni Jana Urbana przesunęli się na piąte miejsce w tabeli. więcej
22.09.2017
Nowy trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik był mocno rozczarowany po przegranej u siebie z Arką Gdynia 0:1 (0:0) w pierwszym piątkowym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. więcej
22.09.2017
Trener Arki Gdynia Leszek Ojrzyński nie krył zadowolenia po zwycięstwie w Gliwicach z Piastem 1:0 w pierwszym piątkowym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. więcej
22.09.2017
Piast Gliwice przegrał u siebie z Arką Gdynia 0:1 (0:0) w pierwszym piątkowym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy.Dzięki trzeciej wygranej w sezonie zespół z Trójmiasta awansował na ósme miejsce w tabeli. więcej
22.09.2017
Obrońca Cracovii Ołeksij Dytiatjew został zdyskwalifikowany na cztery mecze - poinformował oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Nożnej. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała zawodnika "Pasów" za brutalny faul w czwartkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Zagłębiu Lubin. więcej