Anderlecht mistrzem Belgii, dwa gole Teodorczyka

Sporting Charleroi przegrał u siebie z Anderlechtem Bruksela 1:3 (1:0) w czwartkowym meczu 9. kolejki grupy mistrzowskiej belgijskiej Jupiler Pro League. Na Stade du Pays de Charleroi w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk.

Cztery minuty przed końcem zastąpił go Szwed Isaac Thelin. Napastnik reprezentacji Polski niespełna kwadrans po przerwie zdobył wyrównującą bramkę, a dziewięć minut przed końcem dał prowadzenie "Fiołkom". Sukces i zarazem mistrzowski tytuł przypieczętował sześć minut później Massimo Bruno. Teodorczyk w sumie w tym sezonie zdobył już 22 gole dla stołecznej drużyny. Drugi w klasyfikacji FC Brugge nie jest już w stanie dogonić Anderlechtu. Dla "Fiołków" było to 34. w historii mistrzostwo kraju. Wcześniej triumfowali w latach 1947, 1949, 1950, 1951, 1954, 1955, 1956, 1959, 1962, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1972, 1974, 1981, 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 2000, 2001, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013 i 2014.* * * * * *Wyniki 9. kolejki grupy mistrzowskiej: KAA Gent - SV Zulte-Waregem 5:2 (2:0)Bramki: Coulibaly 21, 61, Saief 36, Kalu 59, Kubo 83 - Leye 79, Dalsgaard 87. KV Oostende - FC Brugge 2:1 (1:0)Bramki: Rozehnal 30, Akpala 83 - Wesleyt 73. Sporting Charleroi - Anderlecht Bruksela 1:3 (1:0)Bramki: Bedia 27 - Teodorczyk 59, 81, Bruno 87.

21.11.2017
SSC Napoli pokonało przed własną publicznością Szachtar Donieck 3:0 (0:0) w meczu 5. kolejki grupy F rozgrywek Ligi Mistrzów. Pierwszego gola na Stadio San Paolo strzelił Lorenzo Insigne. więcej
21.11.2017
- Odszedłem z Lokomotiwu Daugavpils, bo wygrywaliśmy ligę, a nic z tego nie wynikało - wyznał Maksim Bogdanow w rozmowie z oficjalnym serwisem Orła Łódź. więcej
21.11.2017
Spartak Moskwa zremisował na własnym stadionie z NK Maribor 1:1 (0:0) w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, rozegranym w ramach grupy E.Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Ze Luis. więcej
21.11.2017
Dominik Kubera w przyszłym sezonie będzie startował w rozgrywkach Allsvenskan - poinformował oficjalny serwis Fogo Unii Leszno i szwedzkiego klubu. Wychowanek mistrzów Polski podpisał we wtorek umowę z Piraterną Motala. więcej