Kategoria: Liga Mistrzów

Wielkie Monaco w ósemce LM, Manchester City za burtą (skrót meczu)

cz 16 marca 2017

Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów tegorocznej Ligi Mistrzów UEFA. W najciekawszym meczu ostatniego dnia spotkań 1/8 finału Monaco pokonało Manchester City 3:1 i dzięki temu zameldowało się w czołowej ósemce. W elicie znalazło się też Atletico Madryt.

Po szalonym pierwszym meczu w Manchesterze, wygranym 5:3 przez City, trudno było wskazać faworyta do awansu. Mimo konieczności odrobienia dwóch bramek różnicy, nikt nie skazywał Monaco na odpadnięcie. Drużyna z Księstwa w tym sezonie imponuje skutecznością i choć w rewanżu musiała sobie radzić bez lidera defensywy, Kamila Glika, Pep Guardiola z niepokojem oczekiwał decydującego starcia, podkreślając że jego zespół - by awansować - będzie musiał w Monako zdobyć gola.

To zresztą piłkarzom z Manchesteru się udało, najpierw jednak gospodarze zdołali odrobić straty. Już w 8. minucie Kylian Mbappe wpisał się na listę strzelców, po raz kolejny uświadamiając wszystkim obserwatorom, że jeśli jeszcze tego nie uczynili, powinni zapamiętać nazwisko młodego francuskiego napastnika. Brazylijczyk Fabinho podwyższył na 2:0 w 29. minucie i na godzinę przed końcem gry w ćwierćfinale był zespół z Manchesteru.

Wszystko o Lidze Mistrzów UEFA

Drużyna z Anglii zareagowała po przerwie. To był okres dominacji City, uwieńczony golem Leroya Sane na 2:1 w 71. minucie. Jednak wynik dający awans drużynie Pepa Guardioli utrzymał się tylko przez kolejne sześć minut. Tiemoue Bakayoko w 77. minucie ustalił wynik na 3:1 i tym samym w ćwierćfinale zobaczymy podopiecznych Leonardo Jardima.

W drugim meczu Atletico zremisowało bezbramkowo w Madrycie z Bayerem Leverkusen i po zwycięstwie w pierwszym meczu w Niemczech to zespół ze stolicy Hiszpanii awansował do ćwierćfinału.

Skrót meczu Atletico Madryt - Bayer Leverkusen 0:0