Kategoria: Superliga | piłka ręczna

"Święta Wojna" oczami Tkaczyka i Lijewskiego

pn 5 grudnia 2016

Grzegorz Tkaczyk i Marcin Lijewski w temacie "Świętej Wojny" wiedzą praktycznie wszystko. Rozmawiał z nimi dziennikarz nc+, Krzysztof Bandych.

Krzysztof Bandych: Twoja pierwsza "Święta Wojna" to był już XXI wiek, prawda?
Marcin Lijewski: Oj, ciężko mi się sięgać pamięcią tak daleko wstecz... wiem tylko, że zawsze był to mecz inny niż wszystkie. Każdy zawodnik próbował podejść do tego spotkania profesjonalnie, na pełnej koncentracji, ale zawsze gdzieś z tyłu głowy miało się myśl, że to jest coś więcej niż starcie piłki ręcznej.

Krzysztof Bandych: W ostatnich latach Vive zmonopolizowało rozgrywki w Polsce. Nie masz wrażenia, że ta rywalizacja między Kielcami a Płockiem w ostatnich latach trochę wyblakła?
Grzegorz Tkaczyk: Dla mnie to były zawsze bardzo trudne spotkania. Najtrudniejsze w okresie, gdy w zespole z Płocka występował Marcin Lijewski, Mariusz Jurkiewicz... to chyba wtedy Orlen Wisła była najsilniejsza. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało w tym roku. Zespół z Płocka gra w tym sezonie bardzo "fajną" piłkę ręczną. Z wielką niecierpliwością czekam na to spotkanie.

"Święta Wojna" we wtorek, 6 grudnia, od 18:00 w CANAL+ SPORT!