Skrót meczu Bayern Monachium - Real Madryt 1:2

cz 13 kwietnia 2017

W szlagierowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów UEFA Bayern przegrał w Monachium z Realem Madryt 1:2. Bawarczycy grający bez Roberta Lewandowskiego prowadzili po golu Arturo Vidala, ale w drugiej połowie Cristiano Ronaldo dwukrotnie pokonał Manuela Neuera. Rewanż na Santiago Bernabeu we wtorek 18 kwietnia. Transmisja od 20:15 w CANAL+.

Kilka godzin przed meczem niemieckie media poinformowały, że w składzie Bayernu nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego. Uraz odniesiony w ligowym klasyku z Borussią Dortmund okazał się zbyt poważny. Carlo Ancelotti postawił w ataku na Thomasa Muellera, jednak bohaterem pierwszego okresu gry był Arturo Vidal. Gol Chilijczyka po podaniu Thiago Alcantary wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, jednak krótko przed przerwą Vidal zmarnował szansę na podwyższenie rezultatu, niecelnie wykonując rzut karny.

Druga połowa należała już do Realu. Dwa gole Cristiano Ronaldo - po asystach Daniego Carvajala i Marco Asensio - sprawiły, że Królewscy odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo. Kluczowym wydarzeniem tej części gry była czerwona kartka dla Javiego Martineza, który dwukrotnie w odstępie trzech minut został upomniany żółtym kartonikiem przez Nicolę Rizzoliego. Wynik 1:2 nie przesądza sprawy awansu, ale Real jest znacznie bliższy miejsca w półfinale.

Transmisja rewanżowego meczu Real - Bayern we wtorek, 18 kwietnia, w CANAL+. Początek studia o 20:15.

Więcej o Lidze Mistrzów UEFA

Cenna wygrana Monaco

Dzień po wydarzeniach w Dortmundzie, które sprawiły, że mecz Borussia - Monaco nie mógł odbyć się zgodnie z planem, udało się rozegrać zaległy pojedynek. Piłkarze Monaco wygrali 3:2, a bohaterem spotkania był zdobywca dwóch bramek, Kylian Mbappe. Rewanż w środę w nSport+.

Skrót meczu Borussia - Monaco 2:3

Krok Atleti w stronę półfinału

Jedyny gol na Vicente Calderon padł w pierwszej połowie, gdy Antoine Griezmann celnie egzekwował rzut karny. Leicester mimo porażki nie pogrzebał szans na sprawienie kolejnej niespodzianki. Starcie rewanżowe we wtorek w kanale nSport+.

Skrót meczu Atletico - Leicester 1:0