Real i Atletico w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA (skróty meczów)

wt 18 kwietnia 2017

Obie drużyny z Madrytu awansowały do półfinałów UEFA Champions League. Oto, jak do tego doszło.

Real potrzebował dogrywki

Po 90. minutach Bayern prowadził w Madrycie 2-1 i sędzia musiał zarządzić dodatkowe pół godziny walki. Kontrowersyjna decyzja arbitra, który na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ukarał Arturo Vidala drugą żółtą kartką, spowodowała, że goście przez całą dogrywkę musieli grać w osłabieniu. Powtórki pokazały, że gole na 2-2 i 3-2 dla "Królewskich" padły ze spalonego. Obie zdobył Cristiano Ronaldo. W dwumeczu Portugalczyk strzelił aż 5 goli. Wynik spotkania otworzył z rzutu karnego Robert Lewandowski. To był ósmy gol Polaka w tej edycji Ligi Mistrzów.

Zwycięski remis Atletico

Nie było niespodzianki w Leicester - podopieczni Diego Simeone zagrają w 1/2 finału UEFA Champions League. W pierwszym meczu Los Colchoneros zwyciężyli 1-0, w rewanżu padł wynik 1-1. W 26. minucie gola dla gości zdobył Saul Niguez. W tym momencie Leicester do awansu potrzebowało aż trzech goli. Mistrzów Anglii stać było jednak tylko na jedno trafienie. W drugiej części gry wyrównał Jamie Vardy.

Skrót meczu Leicester - Atletico Madryt 1:1

Środa w Champions League

W środę kolejne dwa ćwierćfinałowe starcia Ligi Mistrzów. Barcelona podejmie na swoim stadionie Juventus, natomiast AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie zagra z Borussią Dortmund Łukasza Piszczka.

Oto nasz plan transmisji:

20:15 Studio Ligi Mistrzów UEFA; CANAL+
Prowadzący: Krzysztof Marciniak, Andrzej Twarowski; goście: Marcin Baszczyński, Kamil Kosowski

20:40 FC Barcelona - Juventus Turyn; CANAL+