Kategoria: Liga Mistrzów

Pokaz siły PSG: skrót wygranego meczu z Bayernem

cz 28 września 2017

PSG pokonało Bayern Monachium 3-0 po golach Daniego Alvesa, Edinsona Cavaniego i Neymara. Paryżanie z kompletem punktów prowadzą w grupie B Ligi Mistrzów.

Mecz rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 2. minucie pierwszą bramkę dla PSG, po indywidualnej akcji Neymara, zdobył Dani Alves. Od tego momentu przewagę w posiadaniu piłki mieli goście, ale nic z tego nie wynikało. Defensywa PSG kierowana przez Thiago Silvę wywiązywała się ze swojej pracy bez zarzutu. PSG kontrowało, Bayern był bezradny. Jeszcze przed przerwą na 2-0 po fantastycznym strzale i kapitalnej asyście Mbappe podwyższył Cavani. Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Goście największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Po godzinie wicemistrzowie Francji prowadzili już 3-0. Swoje trafienie dołożył Neymar.

Więcej o Lidze Mistrzów UEFA

Zobacz skróty meczów Ligi Mistrzów UEFA

Zwycięstwo PSG było w pełni zasłużone. Goście nie potrafili stworzyć ani jednej 100-procentowej okazji do strzelenia gola. Bayenowi zabrakło argumentów w ofensywie. Robert Lewandowski był całkowicie odcięty od podań.

To był prawdziwy pokaz siły podopiecznych Unaia Emerego. W ostatnich dniach zastanawiano się, czy konflikt między Neymarem a Edinsonem Cavani nie wpłynie na jakość gry PSG. Na razie wiele wskazuje na to, że konflikt ego gwiazd nie zaszkodził sile paryskiego zespołu.