Kategoria: Liga Mistrzów

Lisy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! (skrót meczu)

śr 15 marca 2017

Leicester City zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Lisy wygrały w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału z Sevillą 2:0. W pierwszym starciu obu drużyn zwyciężyła drużyna z La Liga 2:1 i to ona była uznawana za faworyta do awansu.

Tym bardziej, że podopieczni Jorge Sampaoliego w tej edycji rozgrywek nie stracili ani jednej bramki na wyjeździe. Zmieniło się to na King Power Stadium. W pierwszej połowie Riyad Mahrez dośrodkował z rzutu wolnego, a Wes Morgan, trochę przypadkowo, udem skierował piłkę do bramki.

Na początku drugiej odsłony do remisu mógł doprowadzić Sergio Escudero. Pomocnik gości zdecydował się na strzał z około 30. metrów, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki, następnie od murawy przed bramką i wyszła w pole. Po chwili było jednak 2:0 dla mistrzów Anglii. Marc Albrighton przyjął na klatkę piersiową źle wybitą piłkę, ustawił ją sobie do strzału i uderzeniem lewą nogą pokonał Sergio Rico.

Wszystkie bramki z Ligi Mistrzów UEFA

Na nieco ponad kwadrans przed końcem doszło do spięcia Samira Nasriego z Jamie'm Vardy'm. Sędzia pokazał obu zawodnikom po żółtej kartce. Dla Francuza było to jednak drugie upomnienie tego typu i przyjezdni musieli grać do końca w osłabieniu. Mimo tego, ekipa z Hiszpanii miała doskonałą okazję, aby doprowadzić do dogrywki. Kasper Schmeichel sfaulował w polu karnym Vitolo i sędzia podyktował "11". Uderzenie Stevena N'Zonziego wyczuł jednak golkiper miejscowych i obronił jego strzał. Był to drugi obroniony przed Duńczyka rzut karny w tej rywalizacji. W końcówce spotkania doskonałą okazję na trzeciego gola zmarnował Vardy, ale i tak to gospodarze mogli świętować po końcowym gwizdku arbitra.