Kategoria: Liga Mistrzów

Lewandowski strzela na inaugurację LM: skrót meczu Bayern - Anderlecht

śr 13 września 2017

Bayern pokonał Anderlecht 3:0 w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów UEFA.

Wynik, pewnym uderzeniem z jedenastu metrów otworzył w 12. minucie Robert Lewandowski. Polak został sfaulowany w polu karnym przez Kumsa, który za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. Łukasz Teodorczyk i spółka praktycznie przez całe spotkanie musieli grać w osłabieniu. Radzili sobie jednak całkiem nieźle. W 49. minucie goście byli bliscy wyrównania. Po kapitalnej akcji całego zespołu w słupek trafił Chipciu. Gospodarze odpowiedzieli kilkanaście minut później. Wspaniałą asystą z prawej strony pola karnego Anderlechtu popisał się Kimmich, a gola na 2-0 zdobył Thiago Alcantara. Prawy obrońca Bayernu swój znakomity występ okrasił jeszcze bramką ustalającą wynik spotkania na 3-0. Tym razem fantastyczne, otwierające drogę do bramki, podanie zanotował Boateng.