Kategoria: liga angielska

Klopp: w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo

so 17 września 2016

Liverpool pokonał na wyjeździe Chelsea 2:1 w piątkowym meczu Premier League. Jurgen Klopp, menedżer "The Reds", był po spotkaniu bardzo zadowolony z gry swoich podopiecznych.

To był bardzo intensywny i żywy mecz. Świetnie graliśmy w pierwszej połowie. Wszyscy widzieli, co Chelsea chciała zrobić, odzyskać od nas piłkę. Byłem jednak bardzo zadowolony z naszego stylu gry oraz pewności siebie - powiedział Klopp, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z czerwonej części dzielnicy Merseyside.

Problem pojawił się w 37. minucie, kiedy się w pewien sposób zatrzymaliśmy. To nie ma większego sensu, ale jest normalne dla ludzi, a zwłaszcza dla piłkarzy. Mieliśmy okazję, aby porozmawiać o tym w przerwie, wrócić do gry i znów dobrze się prezentować. Wtedy nastąpił zdecydowanie zły moment, zła sytuacja, po której straciliśmy bramkę. Chcieliśmy unikać momentów takie jak ten, ale nadzialiśmy się na kontratak przy prowadzeniu 2:0. Nie wyglądało to zbyt dobrze. Muszę to zobaczyć raz jeszcze - stwierdził niemiecki szkoleniowiec.

Przeciwnicy strzelili gola, ale to nas obudziło. Dobrze broniliśmy i naprawdę byliśmy odpowiednio zorganizowani. Rywale mieli jeden rzut wolny z groźnej pozycji, ale poza tym, broniliśmy naprawdę dobrze. Wynik jest w pełni zasłużony - podkreślił Klopp.

Tekst: AS Info