Speedway Grand Prix

Speedway Grand Prix

Żużel cieszy się w Polsce olbrzymią popularnością, dlatego dla fanów czarnego sportu mamy w nc+ wyjątkową ofertę: w kanale nSport+ mogą oni śledzić rozgrywki polskiej PGE Ekstraligi, a w CANAL+ zmagania w cyklu Speedway Grand Prix, czyli rywalizację o tytuł żużlowego mistrza świata. Uzupełnieniem naszej oferty są rozgrywki Drużynowego Pucharu Świata, w których rywalizują reprezentacje krajowe.

Żużlowa elita spotka się w Gorzowie
Ostatnia sobota sierpnia będzie wielkim świętem dla wszystkich miłośników speedwaya na najwyższym, światowym poziomie. Tego dnia zostanie rozegrane Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Na transmisję zapraszamy od 18:30 do CANAL+. W niedzielę o 11:30 w CANAL+ SPORT zaproponujemy obszerny skrót z tego wydarzenia. Będzie to siódma eliminacja tegorocznego cyklu Grand Prix.

Ostre ściganie potrwa do 22 października
Tego dnia zostanie rozegrana ostatnia eliminacja cyklu, którego stawką jest tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W jedenastym turnieju sezonu 2016 elita spotka się w Melbourne. Wcześniej, po rywalizacji w Gorzowie 27 sierpnia, turnieje Grand Prix odbędą się w niemieckim Teterowie (10 września), Sztokholmie (24 września) i Toruniu (1 października). Wszystkie imprezy na żywo w CANAL+.

Hancock na czele klasyfikacji
Po sześciu turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi amerykański weteran Greg Hancock (83 pkt). Tuż za nim na podium ex aequo plasują się Australijczyk Jason Doyle i Brytyjczyk Tai Woffinden (po 71 pkt).

Polacy z szansami na podium
Czwarte miejsce zajmuje aktualnie Maciej Janowski (64 pkt), który ma realne szanse, by zakończyć tegoroczny cykl na podium. Bartosz Zmarzlik jest szósty (61 pkt), a Piotr Pawlicki zajmuje ósme miejsce (50 pkt.)

NAJBLIŻSZE TRANSMISJE

Grand Prix Francji w Cahors
PN | 26.09
08:20
Grand Prix Francji w Cahors
WT | 27.09
01:40
Grand Prix Francji w Cahors
SO | 01.10
11:30
Grand Prix Polski w Toruniu
SO | 01.10
18:30
Grand Prix Polski w Toruniu
SO | 01.10
19:30
Grand Prix Polski w Toruniu
SO | 01.10
00:30
Grand Prix Polski w Toruniu
ND | 02.10
10:15

ARTYKUŁY

Sportowy tydzień w nc+: wielki finał PGE Ekstraligi, start VELUX EHF Ligi Mistrzów
Półfinały PGE Ekstraligi oraz turniej golfowy Omega European Masters
Speedway w nc+: starcia najlepszych, czyli PGE IMME oraz Grand Prix Polski
Łopaciński: czeka nas wielkie święto światowego żużla

POLECANE

 
LOTTO Ekstraklasa: klasyk w Krakowie
 
Premier League: derby Londynu hitem
 
Wraca Liga Mistrzów Velux EHF
 
Tydzień sportu w nc+