FORUM

TWOJE KONTO

UŻYTKOWNIK 
HASŁO 
zapamiętaj 

NIE PAMIĘTAM HASŁA

LISTA POKOI

ZNAJDŹ NA FORUM

ZNAJDŹ UŻYTKOWNIKA

FILM
 coraz słabsze premiery     
temat:  15/235  

mario.79 

14.03.2017 08:26CYTUJ

Witam. Czy mi się wydaje czy oferta filmowa Canal + jest coraz słabsza ? Niby jest dużo kanałów canal + a oglądać nie ma co. Albo seriale zamiast premier albo takie nijakie. Mało kina europejskiego, które było kiedyś szeroko obecne na antenie C +. Takie filmy klasy B lub C rodem z konkurencji na literę H. Przeglądam program i nie ma nic do obejrzenia. Czy wszystko co lepsze idzie w VOD ? Gdzie są filmy premium z różnych wytwórni skoro w Polsce są tylko dwa kanały premium ?

Tufta 

14.03.2017 17:22CYTUJ

mario wszystkie filmy które leciały w kinie są pokazywane w Canal+ i H..:-). Wiem co mówię bo chodzę do kina i to czego nie obejrzę to biorę ulotkę reklamy filmu i wieszam sobie w pokoju na ścianie jako te które mam zamiar obejrzeć w Canal+ i w H..:-). Z tamtego roku z jego pierwszej połowy już prawie wszystko było.To nie wina stacji premium ,że jest jak jest.To co się kręci to pokazują.

Jamal 

15.03.2017 13:50CYTUJ

Też łapię się coraz częściej na tym, że dobrych filmów jest coraz mniej w C+. Skandalem jest usuniecie premier we wtorki i środy, gdy często były pokazywane filmy europejskie. Kiedyś filmy z Gutek Film często trafiały do tej stacji a ostatnio częściej je można spotkać w HBO czy Cinemax.

Gdyby nie seriale nie miałbym czym się zachwycać. Dzięki Netflixowi obejrzałem rewelacyjne produkcje, których dawno nie widziałem w filmach kinowych (Narcos, The Crown). Wciągające, mądre, interesujące. Do tego w prawdziwym HD. Tymczasem C+ nie dość ze pogarsza ofertę(mniej praw filmowych, kibice do tego mają prawo narzekać na ofertę sportową), to jeszcze nadają w pseudo HD.

Arkon 

15.03.2017 14:03CYTUJ

@Jamal
Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę. Akurat ostatnie miesiące obfitują w dobre filmy, świetne europejskie kino i seriale masz w Ale kino. Nawet teraz są dwa niezłe seriale- "Midnight sun" i "Zaginiony". Narzekanie na HD Canal+ też jest, według mnie, przesadą bo co powiesz o jakości HBO z satelity?
Wybacz, ale dla mnie Netflix jest po prostu za drogi, biorąc pod uwagę dużo mniejszą zawartość od wersji amerykańskiej. Traktują polskiego widza jak trzeci świat, a cena jest taka sama jak w USA. O nowym serwisie Showmax nawet nie ma co wspominać.

mario.79 

16.03.2017 07:55CYTUJ

Seriali nie mam za bardzo kiedy oglądać ale jak nazwa wskazuje powinny być na C+ Seriale a filmy na innych i niestety premier jest mało i takie raczej do wypożyczalni czyli dla zabicia czasu. Ale chyba macie rację teraz takie filmy się kręci czyli dużo efektów a mało treści. Szkoda tylko, że mało jest kina europejskiego na C +. Więcej jest u konkurencji np. na Cinemax. A gdzie kino francuskie, hiszpańskie, włoskie (moje ukochane) ? A swoją drogą nie wiem czy widzieliście skąd są filmy na CBS Europa:-)? Oczywiście 90 % z USA :-)

Jamal 

16.03.2017 10:53CYTUJ

Świat wokół nas się zmienia to i kino się zmienia. Kino hollywoodzkie to obecnie tylko schemat i kiczowatość. Od kilku dobrych lat w powstaje tam bardzo niewiele dobrych filmów. Kino europejskie po kryzysie finansowym chyba jest gorzej finansowane, słyszałem, że nawet taki znany Haneke ma problem ze zbieraniem funduszy na produkcję filmu. Śledziłem relacje z Berlinale w 2015 i 2016 i większość opinii to był jeden wielki zawód. Jeszcze Cannes się trochę broni ale i tam trafia wielee nieporozumień dzięki znanym nazwiskom. Tę pustkę z Hollywood zaczynają wypełniać seriale dobrze finansowane przez tv. Rewelacyjny "The Crown" to koszt 100 mln $ i zupełna swoboda dla twórców.

Nie twierdze, ze w C+ nie ma w ogóle dobrych filmów ale że jest ich niewiele, nieadekwatnie mało do ceny. Piszesz, że Netflix jest drogi. Zgadzam się w 100%. Canal+ też ma jednak bardzo wysoką cenę jesli ktoś jest tylko kinomanem. Do tego w nc+ musisz podpisywać umowę na długi okres, w netflixie sam decydujesz kiedy przestać płacić i kiedy powrócić. Do tego możesz tak nieoficjalnie dzielić konto z 4 osobami więc wychodzi wtedy bardzo mało.

To że jakość HBO jest słaba nie usprawiedliwia C+. Niektorzy przebąkują o 4K a nasi nie potrafią nadawać porządnym HD.

Te seriale w AK i C+ o których piszesz są mi znane, nagrywam na dysk i po nagraniu całości zacznę oglądać. Znów przez Netflixa denerwuje mnie, że nie mam od razu do dyspozycji całego sezonu. Lubię sam decydować jak szybko obejrzeć dany serial.

zn46 

16.03.2017 16:48CYTUJ

Wspomniany Showmax nadaje, jak twierdzi optymalnie czyli 720p - wiedzieliście o tym? Racją jest też, że dla miłośników
filmów C+ jest za drogi.

post edytowany 1 raz, ostatnio 16.03.2017 16:49

Arkon 

16.03.2017 17:19CYTUJ

@Jamal
Rzeczywiście jeśli ktoś nie ogląda sportu, to Canal+ jest za drogi. Ja nie wyobrażam sobie weekendów bez meczów Legii czy środka tygodnia bez potyczek LM. Są niby plany rozdzielenia sportu od filmu, ale znając specjalistów w nc+, to wszyscy by na tym stracili. Co do Netflixa cały czas czekam na odpowiedni moment, żeby przez miesiąc przejrzeć jego zawartość. Teraz córka mnie do tego namawia, bo jest serial "Seria niefortunnych zdarzeń". Szkoda tylko, że trzeba nawet na ten darmowy miesiąc zostawiać dane swojej karty bankowej.
Tak przy okazji, na jakich stronach czytasz recenzje seriali? Ja nie mogę znaleźć naprawdę wiarygodnej. Niemal wszędzie wychwalany pod niebiosa był serial "Westworld", a dla mnie to totalne nieporozumienie.

post edytowany 1 raz, ostatnio 16.03.2017 17:29

Tufta 

16.03.2017 21:45CYTUJ

Arkon napisał 16.03.2017 17:19 
@Jamal
Niemal wszędzie wychwalany pod niebiosa był serial "Westworld", a dla mnie to totalne nieporozumienie.
Arkon bo ty jako sztuczna inteligencja masz wskaźniki odbioru seriali ustawione nieco inaczej niz pozostała część sztucznej inteligencji na ziemi. Parkiem rozrywki nazwanej "ziemia" rządzą kosmici którzy są wśród nas .

post edytowany 1 raz, ostatnio 18.03.2017 23:09

Jamal 

17.03.2017 10:36CYTUJ

Od niedawna nie trzeba już podawać numery karty przy zapisywaniu się do Netflixa.
Korzystam z kilku serwisów m.in seryjni.blog.polityka.pl, serialowa.pl, https://naekranie.pl/seriale-i-tv, strona Newsweeka, http://film.org.pl/a/seriale/. Żaden z tych serwisów nie jest dla mnie wyrocznią, każdy zarówno trafia jak i pudłuje w moje gusta. Zwykle recenzje czytam po obejrzeniu a przed jedynie szukam potwierdzenia czy warto przeglądając recenzję w poszukiwaniu samej tylko oceny. A i tak na końcu potwierdzam w imdb. Dzięki temu zwykle rzadko trafiam na serial, który mi się nie spodoba. Z braku czasu odsiewam wszystko by trafić na te kilka seriali bez straty czasu na nieudane produkcje.
Z Showmaxu nie korzystam właśnie ze względu na 720p. Mam jednak w planach 14 dniowy okres próbny by sprawdzić tę "super" jakość i porównać to do nc+.
Westworld dla mnie ciekawy ale bez rewelacji. Taki niezły średniak, ze względu na pomysł wciągnął mnie na początku choć im dalej tym mniej chciało mi się oglądać.

post edytowany 2 razy, ostatnio 17.03.2017 10:38

zalogowany 

17.03.2017 12:57CYTUJ

A może by tak ktoś nas poinformował, dlaczego zniknęły wtorkowe i środowe premiery w C+ Film. Tylko proszę nie pisać, że zamiast tego mamy piątkowe horrory.

Arkon 

17.03.2017 14:10CYTUJ

Jamal napisał 17.03.2017 10:36 
Od niedawna nie trzeba już podawać numery karty przy zapisywaniu się do Netflixa.
To ciekawe, bo dziś podczas czatu poinformowano mnie, że jednak trzeba podawać. To jest jedna z przyczyn dlaczego jeszcze się tam nie zalogowałem, oprócz braku czasu i horrendalnej ceny. Niestety wśród moich znajomych nie mam nikogo z kim mógłbym dzielić opłatę. Szkoda, że seriale są traktowane po macoszemu przez najlepszych recenzentów, typu Sobolewski, któremu ufam niemal bezgranicznie. Chyba tylko o produkcji "Młody papież" napisał parę słów i to chyba tylko dlatego, że miała premierę w Wenecji i odpowiadał za nią Sorrentino. Też korzystam ze źródeł, które podałeś, ale nie mam za grosz zaufania do opinii tam zatrudnionych recenzentów. Czasem wręcz odnoszę wrażenie, że opinie są sponsorowane i nieobiektywne. Obecnie podoba mi się serial "This is us", a czekam na finałowy sezon "Pozostawionych" oraz premierę serialu "Feud".

Tufta 

17.03.2017 20:34CYTUJ

Trochę przesadzacie z tym że Canal+ jest za drogi. Wyjście do kina całej rodziny z dwoma berbeciami tylko na jeden film wychodzi stówka jak nic. A w Canal+ macie 15-20 filmów + LM jak Arkon zauważył w cenie nizszej. Czy naprawdę musicie oszczędzać na wszystkim? Żyjecie żeby pracować czy pracujecie żeby żyć?

Arkon 

17.03.2017 20:55CYTUJ

@Tufta
Nie każdy jest takim burżujem jak Ty.

Tufta 

17.03.2017 21:12CYTUJ

Jestem najbiedniejszy tu na forum. Gdyby Admina nie przysyłała mi konserw to ju z dawno bym wyciągnał kite z głodu. Szanujcie ją bo ma złote serce

Jamal 

18.03.2017 10:49CYTUJ

Arkon: Sprawdzałem przed chwilą, jest opcja przelewu. Wejdź na stronę na rejestrację i po podaniu adresu e-mail i wybraniu hasła, masz opcję wyboru płatności. Przelew bankowy też jest.

Wczoraj Showmax podał na FB, że wkrótcę będzie 1080.

Zalogowany: Naprawdę oczekujesz komunikatu ? Przecież to będzie coś w stylu "Canal+ poprawia swoją ofertę i dostosowuje ją do potrzeb swoich abonentów poprzez zmniejszenie liczby premier w tygodniu. Dzieki temu widzowie otrzymają dostęp do jeszcze większej ilości premier w miesiącu od najlepszych dystrybutorów światowych" :D

zalogowany 

18.03.2017 13:07CYTUJ

@Jamal
Sam rzecznik C+ - co ja mówię? rządu! - lepiej by tego nie napisał. Ja dodałbym jeszcze, że dzięki skreśleniu premier wtorkowych i środowych ci abonenci, którzy nie mogli obejrzeć wspaniałych premier sobotnich i niedzielnych, będą mogli uzupełnić te braki w najdogodniejszym dla nich czasie.

PIOOLE 

18.03.2017 13:34CYTUJ

Nie mam Canal juz dwa lata i tesknie bo chociaz narzekamy ale w tv naziemnej z nowych filmow nie ma prawie nic a
netflix i show max cos tam sie znajdzie ale to malo a ze canal jest drogi to macie racje

Jamal 

18.03.2017 16:13CYTUJ

To może komunikat w stylu "Wiadomości" TVP:

"W związku z agresywnym zachowaniem Unii Europejskiej w stosunku do naszego kraju, postanowiliśmy usunąć premiery wtorkowe i środowe, które w większości stanowiły produkcje europejskie. Nasi drodzy widzowie nie będą jednak z tego powodu poszkodowani, ponieważ już wkrótce do ramówki trafią filmy z kinematografii węgierskiej i białoruskiej. Mamy nadzieję, że wprowadzenie filmów z krajów o podobnej kulturze i mentalności do naszego spotka się z zadowoleniem wśród naszych abonentów"

Tufta 

18.03.2017 22:28CYTUJ

Najprościej i najtaniej jest wykupić sobie karte Unlimited za 42zł do Cinema City. Ogladasz wszystkie filmowe premiery.

zn46 

19.03.2017 04:18CYTUJ

Tufta napisał 18.03.2017 22:28 
Najprościej i najtaniej jest wykupić sobie karte Unlimited za 42zł do Cinema City. Ogladasz wszystkie filmowe premiery.
Nie każdy lubi wspólne oglądanie, napisy, popcorn. Może się podzielisz konserwami bo mi już też zaczyna brakować na
C+ kasy ?

Tufta 

19.03.2017 09:25CYTUJ

zn46 jakbyś siedział cały tydzien sam w domu tak jak ja to byś też chciał spedzić trochę czasu wsród ludzi np.wspólnie ogladając film w kinie. A konserwami sie z tobą nie podzielę bo na każdej konserwie Admina nakleja naklejkę w postaci serca z napisem LOVE TUFTE. Prościej jest jak wybierzesz się do najbliższego kościoła i poprosisz o pomoc.Ta sekta wyłudza pieniądze od wiernych więc mają się czym dzielić.Pozdro

temat:  15/235  
EDYCJA WPISU
zawijanie tekstu