FORUM

TWOJE KONTO

UŻYTKOWNIK 
HASŁO 
zapamiętaj 

NIE PAMIĘTAM HASŁA

LISTA POKOI

ZNAJDŹ NA FORUM

ZNAJDŹ UŻYTKOWNIKA

FILM
 CO W KINIE PISZCZY?     
temat:  12/242  

tufta 
 01.01.2013 13:25CYTUJ

Tak sobie myślę,że założe ten temat bo brakuje tu na forum tematu w którym możemy porozmawiać o kinowych premierach.Możemy komentować zbliżające się premiery,polecać filmy i doradzać na co pójść do kina.
W nadchodzącą niedzielę chce wybrać się do kina ale nie wiem co obejrzeć.Może mi coś doradzicie.Oto lista filmów które będą wyświetlane w moim kinie .

1.Atlas chmur
2.Bejbi blues
3.Gambit,czyli jak ograć króla
4.Hobbit:Niezwykła podróż
5.Mój rower
6.Saga zmierzch:Przed świtem część2
7.Supermarket

Co byście mi polecili z tego zestawu? Skłaniam się ku Hobbitowi ale może zmienię zdanie czytając Wasze rady i propozycje.Pomóżcie mi wybrać,proszę.

Jacekturysta 

01.01.2013 17:33CYTUJ

Z tego zestawu widziałem Supermarket(dobry,ale spodziewałem się czegoś lepszego tzn. mocniejszego) i Mój rower(ciekawy film,ale na ile znam twój gust wynudzisz się, bo nie jest to raczej film rozrywkowo-komercyjny). Ja czekam na Django Tarantino i Zycie Pi. A najbardziej oczekiwane przeze mnie premiery roku to Człowiek ze stali i Kick-ass 2.

Karol1978 

02.01.2013 20:04CYTUJ

Hobbit - wielce udany powrót do Śródziemia. Jeżeli podobała Ci się trylogia WP to i tutaj się nie zawiedziesz.

post edytowany 1 raz, ostatnio 02.01.2013 20:35
 tufta 
 02.01.2013 20:15CYTUJ

Też tak myślę.że pójdę na Hobbita.Musze jeszcze wybrać jeden film bo na jeden mi się nie opłaca jechać.Wiecie,mam 20 kilometrów do kina i taka wyprawa u mnie to grubsza sprawa.Muszę wziąść kanapki,termos z kawą . Żeby mi się wróciło paliwo to przynajmniej muszę dwa filmy obejrzeć.
Mam postanowienie noworoczne.Nie żadne tam idiotyczne rzucanie palenia czy odchudzanie się.Ja postanowiłem ,że obejrzę 100 filmów w kinie w tym roku.Trochę się boję bo Hobbit jest w 3D a ja nigdy jeszcze nic nie widziałem w 3D,to moja premiera.Mam nadzieję,że się nie przestraszę i nie spier...dolę z kina z wrzaskiem gdy mi jakiś pająk z ekranu wyskoczy.
Jacek,Django i Życie Pi mają premierę 11 stycznia ,też się na nie napalam.

Karol1978 

02.01.2013 20:31CYTUJ

Wreszcie słyszę jakieś dobre postanowienie a nie te same oklepane smędzenie jak co roku! Pozostałych filmów z listy propozycji nie widziałem więc polecić nic nie mogę. Ja osobiście to Atlas Chmur bym wybrał ze znakomitą muzyką i wiecznie piękną Halle Berry. Polskich filmów nie oglądam bo żyletki, noże, widelce i inne niebezpieczne rzeczy mam zazwyczaj w pobliżu więc co będę się stresował. Na "Zmierzchu" moja kobita była i twierdzi, że lepszy od poprzednich części. Co do 3D to jest tak, że albo to polubisz albo nie. Ja na Hobbicie byłem na "klasycznej" wersji 2D 24 fps.

post edytowany 2 razy, ostatnio 02.01.2013 20:32
 tufta 
 02.01.2013 21:40CYTUJ

Karol,tak właśnie myślę,czy na drugi film nie obejrzeć Zmierzch.Myślałem też o filmie o którym mówił Jacek czyli o Supermarket.Mam jeszcze trzy dni do namysłu więc czekam na rady.
Mam takie jeszcze pytanie.Czy sale kinowe są ogrzewane? Pytam bo nie wiem czy kalesony ubierać .

k21 

03.01.2013 19:01CYTUJ

Tufta,litości,jakie kalesony ?! Na zewnątrz jest plus 8 st. W kinie to raczej klimę powinni odpalić.

Polecam Hobbita.

Pio 

03.01.2013 22:27CYTUJ

Ja wybieram się po kolejnej niedzieli na "Życie Pi" , o którym wspomniał turysta jacek
bo może ten film mnie zauroczyć. A w kinie nie byłem prawie dwa lata

tufta 
 03.01.2013 22:45CYTUJ

Pio,ja w życiu byłem może z 3-4 razy w kinie a mam już 38 lat.W niedziele byłem z córką na animacji i mi się spodobało.No wiesz,wielki ekran,efekty dziwiękowe no i ten klimat.Postanowiłem ,że przez kolejne 52 tygodnie tego roku obejrzę po 2 filmy w każda niedzielę.W multikinie(przynajmniej u mnie) jest bar.Miedzy seansami można napić się piwa czy kawy.Naprzeciwko kina jest Macdonald więc i zjeść można.Teraz wiem jak będę spędzał niedziele w tym roku-w kinie:-).Kupiłem sobie gazetę MultikinoGala(dostępny w kasach kinowych) w którym opisane są nadchodzące premiery,zapowiedzi i są też artykuły o gwiazdach.Pio,to mój nowy sposób na spędzanie czasu:-)

PS.Na ''życie Pi" też idę.Polecam Ci polski film "Sęp",będzie miał premierę w styczniu.
Pozdrawiam

Pio 

04.01.2013 09:42CYTUJ

Polecasz czyli oglądałeś??? skoro premiera dopiero 11 stycznia wraz z życiem Pi.

Evv 
 04.01.2013 10:05CYTUJ

heh tufta i co ty chcesz oglądać 100 razy w tym kinie? podziel to przez 3 to i tak będzie dużo na rok na co warto trwonić czas i kasę

zalogowany 

04.01.2013 12:36CYTUJ

W gazetce firmowanej przez Multikino mieliby pisać źle o filmach, które będą grać w Multikinie? Wszystko będzie przeatrakcyjne i przewspaniałe. "Miś Uszatek wypruwa flaki Piaskowemu Dziadkowi" dostanie 5 gwiazdek na 5.

Pio 

05.01.2013 11:02CYTUJ

Wczoraj miał premierę film pt. "Piła mechaniczna 3D" był ktoś może na tym czymś lub
sie wybiera??- efekt rżnącej piły może być dobry:)

tufta 
 05.01.2013 17:08CYTUJ

Ja się nie wybieram ale ten film to chyba typowa rzeźnia będzie:-)Jutro idę na Zmierzch i Hobbita.A Wy dalej oglądajcie filmy w tych swoich małych telewizorkach:-)

Evv 
 05.01.2013 17:22CYTUJ

tufta napisał 05.01.2013 17:08 
A Wy dalej oglądajcie filmy w tych swoich małych telewizorkach:-)
skurczybyk ukradł mi kwestię ;p

Jamal 

05.01.2013 18:33CYTUJ

Choć warunki ogladania filmu w kinie oczywiscie sa zdecydowanie lepsze od tych domowych to jednak wraz z rozwojem sprzetu rtv roznice zaczynaja sie drastycznie zmniejszać. W chwili obecnej dysponujac nie aż tak astronomicznymi pieniedzmi mozna sobie urzadzic prawidzwa sale kinową w domu. Bez smierdzącego popcornu, włączajacych sie telefonow innch widzow czy dzwieku spadającej na podłoge puszki. Trzeba "tylko" troche zainwestować w takie przedsięwzięcie, miec wolny do tego pokoj (o odpowiednich rozmiarach) i wyrozumiałą żonę. Uprzedzając Wasze pytanie, to ja takiego kina w domu niestety nie mam i spełniam tylko ten ostatni warunek ;)

Pio 

09.01.2013 15:05CYTUJ

Też zawsze marzyłem o sali kinowej w domu lecz poczytałem trochę na ten temat
i doszedłem do wniosku, że mnie nie stać bo ceny kina takiego z niższej półki to
ponad 25 tys + musiał bym mieć odpowiedni pokój, a takiego nie mam. Choć jeśli
kiedyś bym znalazł parę milionów to bym sobie ufundował taka przyjemność za około
300 tys. zł -tyle kosztuję prawdziwa prywatna salka kinowa( oczywiście może być droższa
lub tańsza- zależy od sprzętu i materiałów)

tufta 
 09.01.2013 17:09CYTUJ

Pio,dobry telewizor 60 cala 3d kupisz za 10 tyś.Do tego 3-4 tyś kino domowe i tysiak na wygodny fotel.Za 15 tyś można już sobie takie kino zrobić w domu.

Jamal 

09.01.2013 17:15CYTUJ

Taniej od tv za 10tys i chyba lepiej w ogólnym uzytkowaniu jest kupic dobry projektor, ktory ustawia jeszcze wieksza przekatną.

Pio 

09.01.2013 19:29CYTUJ

Ale mówię o prawdziwym pokoju kinowym a nie o tv czy projektorze zawieszonym z
paroma głośnikami w pustym pokoju z jednym fotelem. Tak to ja mam aktualnie:
Tv 3,500, 2400 kino i fotel. Do tego trzeba dołożyć : izolacja akustyczna (obowiązkowe
jeśli nie chcesz słuchać po cichu), jakaś fajna i przytulna wizualizacja pokoju- to nie jest
takie hop siup.

tufta 
 09.01.2013 19:36CYTUJ

Co masz na myśli mówiąc o wizualizacji przytulnej pokoju? Żeby sobie walnąć np. na ścianach tapetę w kangury?

Pio 

09.01.2013 19:54CYTUJ

Nie tapeta w kangury odpada bo powierzchnia zostaje nadal płaska i nie będzie
dobrej akustyki. To jest grubsza sprawa i zależy od upodobań dla niektórych mogą to
być wiszące firany na około ale nie dla mnie

Evv 
 09.01.2013 20:07CYTUJ

e tam, wywalasz wszystko z pokoju żeby nie było refleksów, puszka czarnej farby na ściany, przeciwsłoneczne żaluzje, dobry używany ekran za tysiaka, budżetowy projektor full hd powiedzmy BenQ (nie musi być od razu topowy JVC czy Epson), używane kolumny + sub, najtańsze kabelki i mieścisz się w jednej wypłacie

tufta żebyś se plakat ze zmierzchu mógł powiesić

Pio 

09.01.2013 20:46CYTUJ

evv
Przecież nie mogą być puste ściany do tego dodam, że ja nie lubię czegoś robić na
zasadzie "aby było". Wogóle to nie ma co dramatyzować bo i tak na razie nic z tych
rzeczy nie uczynię, może tylko ciut bardziej ogarnę pokój w którym teraz oglądam.

Tufta 

29.09.2013 17:13CYTUJ

Byłem wczoraj na Turbo i przyznam ,że obleciał mnie blady strach.W sali na 500 osób w dniu premiery
w sobotę o 14.20 jak myślicie ,były tłumy? No ,nie.Było może z 30 osób.Ludzie nie chodza do kina i to
jest smutne.Jeszcze trochę i nie bedzie się opłacało kręcić filmów bo nikt ich nie będzie chciał w kinie
oglądać i robienie filmów stanie się nieopłacalne.Czy to się zmieni w czasach gdzie złodzieje ściągają
sobie filmy z internetu by je potem oglądać w kiepskiej jakości? Może 23 zł za bilet to nie mało jest ale
2-3 razy w miesiącu warto stracić te pare złotych na wrażenia jakie daje nam ogladanie filmów w
kinie.W październiku idę na Grawitacje,Labirynt,Gra Endera ,Maczeta zabija i Kumbe i Wam radze to
samo.

Tufta 

22.10.2013 19:38CYTUJ

W niedzielę robię sobie(a przynajmniej mam taki zamiar) wycieczke do kina.Chce obejrzeć trzy
filmy aby wypad do kina wyszedł jak najekonomiczniej.Na pewno obejrzę Grawitacje.Pytanie do
Was.Jakie filmy byście mi polecili jeszcze do obejrzenia?Dl ułatwienia podam Wam co graja w
niedziele w moim kinie.
1.AmbaSSada
2.Carrie
3.Chce się żyć
4.Istnienie
5.Klopsiki kontratakują
6.Kumba
7.Labirynt
8.Maczeta zabija
9.Mój biegun
10.Piąta władza
11.Ślepy traf
12.Wałęsa.Człowiek z nadziei

Widział ktoś coś z tego zestawu?Doradźcie mi coś abym miał udaną filmowo niedzielę.

Pio 

22.10.2013 20:05CYTUJ

Z zestawu proponowanych przez ciebie filmów gdybym miał czas i pieniądze wybrał bym
sie na : horrorek "Carrie",horrorek Istnienie, oraz film Labirynt

Tufta 

22.10.2013 20:31CYTUJ

Dzięki Pio za propozycje.Istnienie może być ciekawym horrorem.przeczytałem ,że rodzinka
mieszka w domu w którym straszy i którego nie moga opuścić.Niewiedzą oni ,że nieżyją i sa
duchami.jest tylko jeden mały problem Pio.jak już wielokrotnie wspominałem nikt mnie nie kocha i
do kina chodzę sam.Mam pewne obawy ,że na seansie istnienia moge ze strachu walnąć kleksa w
majtasy.No ale może przed eansem w kinowym barze poznam jakąś brunetke z którą obejrze ten
film.Nawet się wysilę na szczyt rozrzutności i postawię jej bilet.W każdym razie zapisuje
1 głos Labirynt
1. głos Carrie
1. głos Istnienie

Kinomaniacy dorzucicie jakieś propozycje?

art1970 

22.10.2013 22:17CYTUJ

W pierwszej kolejności "Chce się żyć", jako uzupełnienie "Wałęsa".

Tufta 

07.03.2015 22:00CYTUJ

Ktoś był w kinie na Body/Ciało? Chciałem jutro się wybrać .Fajne to?

Tufta 

11.03.2015 11:39CYTUJ

Film o duchach o tym ,że być może jest coś po śmierci a tytuł Body/Ciało który nijak się ma do
filmu.Ktoś wie dlaczego tak nazwano ten film?

LeniwyGróbyBóbr 

17.09.2016 10:37CYTUJ

Na co iść w tym tygodniu do kina?
Premiery tygodnia to Komedia rom. Bridget Jones 3. Horror Blair Witch Oraz polski kryminał Sługi Boże.
Na co idziecie bo ja chyba na tą niezrównoważoną emocjonalnie Bridget. Widziałem zwiastun i może być nawet śmiesznie

LeniwyGróbyBóbr 

22.09.2016 18:20CYTUJ

W tym tygodniu są cztery premiery warte uwagi. Zapytam znowu sie was na co idziecie:
Sekretne życie zwierzaków domowych
Siedmiu wspaniałych
Plan Maggie
Kontrola absolutna

Czas mam na dwa filmy w sobote, które filmy byście obejrzeli z tych czterech?

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.09.2016 22:07

LeniwyGróbyBóbr 

24.09.2016 10:10CYTUJ

Idę dzisiaj do kina sam bo nie mam baby Nikt mnie nie kocha

LeniwyGróbyBóbr 

24.09.2016 22:38CYTUJ

Wróciłem właśnie z kina.Wszyscy z babami tylko ja sam bez baby chlip,chlip,buuuuuu Ale nie załamuje się.Jutro też jest dzień i lecą premiery w kinie.Może niedziela będzie lepszym dniem na poznanie szczupłej długonogiej brunetki w różowych szpilkach Żeby nie było ,nie jestem wybredny ale że mnie nie chcą nawet grube,brzydkie i kulawe foczki to co mi tam,startuje do kobiet z wyzszej ligi a nóż któraś nie dowidzi i zobaczy we mnie wewnetrzne piękno jak w tym filmie"Płytki facet" Obejrzałem dzisiaj dwa filmy
Siedmiu wspaniałych-Co by tu powiedzieć o tym filmie? Brak pieknych kobiet,dobrej muzyki i efektów specjalnych zero.Ale obejrzałem ten film dla Denzela Washinktona.Lubię tego aktora bo on zawsze prawie gra msciciela.No i jest tym dobrym zawsze
Kontrola absolutna-Film o tym do czego może doprowadzić nas technika i jak możemy być przez nią kontrolowani.świat chyba idzie w kierunku sztucznej inteligencji.Inteligentne domy,samochody naszpikowane elektroniką,coraz wydajniejsze komputery ,coraz lepsze telefony,satelity...itp.
Jak nic ziści się za kilkadziesiąt lat widmo tego że następnym etapem ewolucji na ziemi zostanie sztuczna inteligencja,niesmiertelna .

LeniwyGróbyBóbr 

10.11.2016 21:56CYTUJ

Ktoś się wybiera na film o kosmitach "Nowy początek"?

Tufta 

18.03.2017 22:32CYTUJ

"Gold" Jest to film o poszukiwaczach tego co skrywa nasza matka ziemia. Film oparty na faktach pokazuje nam jak rządza pieniadza góruje nad zdrowym rozsądkiem. A czemu tak? Obejrzyjcie sobie film bo jest ciekawy. 8/10

Tufta 

26.03.2017 10:54CYTUJ

Kog;Wyspa czaszki-Wielka małpa,wielki pająk,wielka mrówa,wielkie jaszczury dzungla i w
tym wszystkim mały człowiek który mysli że jest panem tej planety .Takie sobie kino przygodowe

Life-Fani serii filmów o obcym powinni byc zadowoleni.Ciekawe kino które nie ma dobrego zakończenia

Tufta 

09.07.2017 17:44CYTUJ

Baby Drive-Na filmwebie ocena filmu to 7,8. Nie wiem skąd tak wysokie noty.Mi sie film średnio podobał.Nie lubie tego aktora który grał kierowce.
Transformers:Ostatni rycerz-Przejadły mi się już te efekty specjalne a w tym filmie nic oprucz nich nie było,nawet Megan fox w której się podkochuje.Nie wiem czy obejrze nastepną część
W starym dobrym stylu-Jest to opowieść o trzech sympatycznych staruszkach których okradziono z emerytur i postanowili obrabować bank.Fajne kino.Najciekawszy film mojego weekendu

post edytowany 1 raz, ostatnio 09.07.2017 17:45
temat:  12/242  
EDYCJA WPISU
zawijanie tekstu