Jerry Lewis zmarł na serce

Jerry Lewis zmarł na serce
ZOBACZ GALERIĘ Jerry Lewis zmarł na serce

Jerry Lewis zmarł na serce

Poznaliśmy przyczynę śmierci Jerry'ego Lewisa, jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich komików.

Jerry Lewis zmarł w niedzielę, 20 sierpnia, w Las Vegas. W ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu rodzina. Jak podał patolog z hrabstwa Clark w stanie Nevada, bezpośrednią przyczyną śmierci była kardiomiopatia niedokrwienna - choroba w wyniku, której hamowane jest pompowanie krwi przez serce. Lewis od lat miał problemy kardiologiczne, pierwszy zawał przeszedł w wieku 34 lat. Walczył ponadto z rakiem prostaty, cukrzycą i idiopatycznym włóknieniem płuc.

Na dużym ekranie aktora można było ostatnio obejrzeć w komedii kryminalnej "Skarbiec", u boku Nicolasa Cage'a i Elijaha Wooda. Filmową karierę zaczął po drugiej wojnie światowej. Do historii kina przeszła jego współpraca z piosenkarzem, aktorem i playboyem Deanem Martinem. W ciągu 10 lat artyści pojawili się razem w 16 produkcjach.

Do jego niezapomnianych ról należą filmy "Zwariowany profesor", który doczekał się remake'u "Gruby i chudszy", a także "Król komedii" Martina Scorsese czy "Arizona Dream" Emira Kusturicy.

Był nie tylko aktorem, ale także scenarzystą, producentem i reżyserem filmów ze swoim udziałem. Jako autor i wykonawca w dorobku ma m.in. komedie "Boy hotelowy", "Kochaś", "Zwariowany profesor", "Oferma", czy "Ciężko pracujący".

Od 1995 roku stronił od dużego ekranu. W 2013 roku udział w dramacie "Max Rose" był powrotem na wielki ekran i do głównej roli.
Tagi: Jerry Lewis

OSTATNIE

24.11.2017
James Cameron ujawnił kilka dodatkowych informacji na temat sequela przeboju "Avatara". Nie jest to zwyczajny film. więcej
24.11.2017
Demi Lovato i Idina Menzel zostały pozwane o plagiat. Dotyczy to hitu "Let it Go" z animowanego hitu "Kraina lodu" ("Frozen") Disneya. więcej
24.11.2017
Prace nad nowym filmem z serii "Halloween" rozpoczną się nieco później niż oryginalnie planowano. więcej
24.11.2017
Uma Thurman jakiś czas temu powiedziała, że opowie o Harveyu Weinsteinie i molestowaniu kobiet w Hollywood, jak przestanie być tak bardzo wściekła. Gwiazda otworzyła się w dniu Święta Dziękczynienia. więcej
24.11.2017
W sieci pojawił się jeszcze jeden miniklip zapowiadający "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". więcej