"Captain Marvel" z nową scenarzystką

"Captain Marvel" z nową scenarzystką
ZOBACZ GALERIĘ "Captain Marvel" z nową scenarzystką

"Captain Marvel" z nową scenarzystką

Marvel Studios zaangażowało nową scenarzystkę - Genevę Robertson-Dworet - do pracy nad fabułą filmu "Captain Marvel".

Nazwisko Genevy Robertson-Dworet w najbliższych latach będzie się dość często pojawiać na ekranie. Scenarzystka była w ostatnich miesiącach zaangażowana w pisanie nowej odsłony serii "Tomb Raider" oraz serialu "Gotham City Sirens" (jego reżyserią zajmie się David Ayer). Pracę nad "Captain Marvel" przejmuje od Nicole Perlman ("Strażnicy galaktyki") i Meg LeFauve ("W głowie się nie mieści").

Przypomnijmy, że reżyserią filmu zajmą się Anna Boden i Ryan Fleck. Akcja rozgrywać będzie się w latach 90., przed wydarzeniami ze wszystkich dotychczasowych filmów Marvela. Wrogami Captain Marvel będą Skrullowie, rasa pozaziemskich zmiennokształtnych kosmitów.

Przypomnijmy, że pod pseudonimem Kapitan Marvel skrywa się Carol Danvers. Kobieta pojawiła się w komiksach w 1968 roku jako nieposiadająca supermocy oficer United States Air Force. Jej DNA zostało zmieszane z DNA Kapitana Marvela w wyniku wybuchu, co zaowocowało nabyciem nadludzkich umiejętności. W 2012 roku została oficjalnie nazwana Kapitan Marvel, by uhonorować superbohatera, który przekazał jej moce. W filmie w postać wcieli się znana m.in. z "Pokoju" Brie Larson.

Premiera wyznaczona została na 8 marca 2019 roku.

OSTATNIE

20.09.2017
Sia zaprezentowała teledysk do najnowszej piosenki, którą nagrała do animacji "My Little Pony. Film" ("My Little Pony: The Movie"). więcej
20.09.2017
Zack Snyder niespodziewanie zaprezentował nowy, krótki film. więcej
20.09.2017
Daniel Cudmore zasilił obsadę filmu "X-Men: Dark Phoenix". więcej
20.09.2017
Lady Gaga zaprezentowała nową zapowiedź dokumentu "Gaga: Five Foot Two", który powstał dla Netfliksa. więcej
20.09.2017
Jamie Lee Curtis zagra w komediowej produkcji, której akcja rozgrywać będzie się w domu pogrzebowym. więcej