FESTIWAL FILMOWY W CANNES

"Pełen radości, wolności i odwagi" – tak organizatorzy 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zapowiadają jubileuszową edycję (17-28 maja). CANAL+ dołącza do wielkiego święta kina i zaprasza na specjalny cykl pod tytułem "Festiwal Filmowy w Cannes", w programie którego znalazły się tytuły prezentowane na Festiwalu w ubiegłym roku. Ukoronowaniem będzie transmisja ceremonii zamknięcia 70. MFF w Cannes dostępna w paśmie odkodowanym. O tym, kto dostanie Złotą Palmę, przekonamy się w niedzielę, 28 maja, o godz. 19:15 na antenie CANAL+ FILM.

W programie cyklu filmowego "Neon Demon" (reż. Nicolas Winding Refn), pulsujący muzyką Cliffa Martineza ("Drive") thriller porównywany do "Mulholland Drive" Davida Lyncha.

Przed premierą "Neon Demon" po raz pierwszy w telewizji będzie można obejrzeć dokument "Legenda Złotej Palmy" ("The Legend of the Palme d'Or"). Martin Scorsese, Jane Campion, Emir Kusturica, Quentin Tarantino i inni laureaci Złotej Palmy w wyjątkowym dokumencie wspominają niezapomniane chwile, jakie przeżyli podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. "Legenda Złotej Palmy" to nie tylko wspomnienia twórców, ale także zaprezentowanie od kuchni całego procesu wręczania mitycznej nagrody, od pozyskiwania złota w Kolumbii potrzebnego do wytworzenia statuetki, aż do czerwonego dywanu przed Palais des Festivals.

Neon Demon

Gutek Film
Najnowszy thriller reżysera "Drive" i "Tylko Bóg wybacza". Opowieść o marzeniach, zazdrości i zabójczym pięknie. Na ekranie Elle Fanning ("Czarownica"), Abbey Lee ("Mad Max: Na drodze gniewu") i Keanu Reeves ("Matrix"). Film walczył o Złotą Palmę w 2016 roku.
Czytaj więcej
Porównywany do "Mulholland Drive" Davida Lyncha thriller pulsujący muzyką Cliffa Martineza ("Drive"). Młodziutka i piękna Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby spróbować swoich sił jako modelka. Tam...

reżyseria: reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: thriller

produkcja: USA, Dania, Francja, 2016

so | 20.05 | 23:05
CANAL+

Legenda Złotej Palmy

Martin Scorsese, Jane Campion, Emir Kusturica, Quentin Tarantino i inni laureaci Złotej Palmy w wyjątkowym dokumencie wspominają niezapomniane chwile, jakie przeżyli podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
Czytaj więcej
"Legenda Złotej Palmy" to nie tylko wspomnienia twórców, ale także zaprezentowanie od kuchni całego procesu wręczania mitycznej nagrody, od pozyskiwania złota w Kolumbii potrzebnego do wytworzenia...

gatunek: film dokumentalny

pn | 22.05 | 22:00
CANAL+
nd | 28.05 | 18:10
CANAL+ FILM

​W cyklu również "Z innego świata" ("Mal de pierres"), melodramat o sile namiętności. W roli głównej laureatka Oscara® Marion Cotillard ("To tylko koniec świata", "O północy w Paryżu").

​​Widzowie CANAL+ jako pierwsi w telewizji będą mogli obejrzeć komedię "Nice Guys. Równi goście", której światowa premiera odbyła się rok temu w Cannes. W rolach głównych gwiazdorski tandem: Russell Crowe i Ryan Gosling, a partneruje im zjawiskowa Kim Bassinger. Za kamerą Shane Black ("Kiss Kiss Bang Bang").

Z innego świata

Melodramat o sile namiętności. W roli głównej laureatka Oscara® Marion Cotillard ("To tylko koniec świata", "O północy w Paryżu"). Film prezentowany w konkursie MFF w Cannes 2016.
Czytaj więcej
Gabrielle (Marion Cotillard) mieszka w małym miasteczku na południu Francji. Jej rodzice, chcąc zapewnić jej bezpieczeństwo, wydają ją za mąż za hiszpańskiego farmera José...

reżyseria: reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: dramat

produkcja: Francja, Belgia, Kanada, 2016

nd | 21.05 | 21:30
CANAL+

Nice Guys. Równi goście

W rolach głównych gwiazdorski tandem: Russell Crowe i Ryan Gosling, a partneruje im zjawiskowa Kim Basinger. Za kamerą Shane Black ("Kiss Kiss Bang Bang").
Czytaj więcej
Holland March (Ryan Gosling) to nieco niezdarny prywatny detektyw. Jego największym konkurentem jest nieokrzesany i gruboskórny człowiek do zadań specjalnych Jackson Healy (Russell Crowe). Pewnego...

reżyseria: reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: komedia

produkcja: USA, Wlk. Brytania, 2016

so | 27.05 | 22:15
CANAL+

​Kolejna pozycja w cyklu "Festiwal Filmowy w Cannes" w CANAL+ to nagrodzone Grand Prix oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego "To tylko koniec świata" ("Juste la fin du monde"). W rolach głównych: Gaspard Ulliel ("Saint Laurent"), laureatka Oscara® Marion Cotillard ("Z innego świata", "O północy w Paryżu") oraz Vincent Cassel ("Nienawiść", "Moja miłość").

​Ukoronowaniem cyklu będzie transmisja z ceremonii zakończenia 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, którą będzie można zobaczyć na antenie CANAL+ FILM w paśmie odkodowanym. Przed ceremonią będzie można ponownie zobaczyć dokument "Legenda Złotej Palmy". O główną nagrodę w Cannes walczy 19 filmów, w tym obrazy takich reżyserów jak Michael Haneke, Todd Haynes, Sofia Coppola, Fatih Akin, Noah Baumbach, François Ozon, Yorgos Lanthimos czy Ruben Östlund. Jury Konkursu Głównego jak co roku złożone jest z kluczowych przedstawicieli różnych gałęzi branży filmowej. W tym roku, poza Pedro Almodóvarem, w zaszczytnym gronie zasiądą Maren Ade, Jessica Chastain, Fan Bingbing, Agnes Jaoui, Park Chan-wook, Will Smith, Paolo Sorrentino oraz Gabriel Yared.

To tylko koniec świata

HAGI Films
W rolach głównych: Gaspard Ulliel ("Saint Laurent"), laureatka Oscara® Marion Cotillard ("Z innego świata", "O północy w Paryżu") oraz Vincent Cassel ("Nienawiść", "Moja miłość").
Czytaj więcej
Uznany pisarz Louis (Gaspard Ulliel) nie był w swoim rodzinnym domu od 12 lat. Pod wpływem nieuleczalnej choroby, postanawia po raz ostatni odwiedzić rodzinne strony. Powitanie jednak znacząco...

reżyseria: reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: dramat

produkcja: Francja, Kanada, 2016

nd | 28.05 | 21:30
CANAL+

Cannes Film Festival 2017 - ceremonia zamknięcia

Transmisja ceremonii zamknięcia 70. Festiwalu Filmowego w Cannes - na żywo w CANAL+ FILM.
Czytaj więcej
Galę zakończenia 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes będzie można zobaczyć na antenie CANAL+ FILM w paśmie odkodowanym.

O główną nagrodę w Cannes walczy 19 filmów, w tym...

gatunek: transmisja

produkcja: 2017

nd | 28.05 | 19:15
CANAL+

CYKL "FESTIWAL FILMOWY W CANNES" W CANAL+:

CANAL+

20 maja, sobota, godz. 22:00 – "Legenda Złotej Palmy"
20 maja, sobota, godz. 23:05 – "Neon Demon"
21 maja, niedziela, godz. 21:30 – "Z innego świata"
27 maja, sobota, godz. 22:15 – "Nice Guys. Równi goście"
28 maja, niedziela, godz. 21:30 – "To tylko koniec świata"

CANAL+ FILM

28 maja, niedziela, godz. 18:10 – "Legenda Złotej Palmy"
28 maja, niedziela, godz. 19:15 – ceremonia zamknięcia 70. Festiwalu Filmowego w Cannes - na żywo w paśmie odkodowanym