Wypróbuj > już od 20zł
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

20zł na 20 lat CANAL+

CZAS NA ZMIANY! CANAL+ URUCHAMIA „AKADEMIĘ TRENERA” – AUTORSKĄ INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ

18.09.2012
We wrześniu, pod egidą CANAL+, rusza „Akademia Trenera” - pierwszy w Polsce, niekomercyjny program szkolenia najmłodszych piłkarzy. Honorowy patronat nad nowatorskim projektem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorami akcji są Maciej Murawski i Grzegorz Mielcarski, a partnerem medialnym „Przegląd Sportowy”.

W ramach „Akademii Trenera” CANAL+ udostępniać będzie bezpłatnie wszystkim jej członkom – piłkarskim trenerom i opiekunom pracującym z dziećmi i młodzieżą unikalne na polskim rynku materiały szkoleniowe opracowane przez zespół profesjonalistów pod przewodnictwem trenera Marcina Sasala.

- Powracająca od wielu lat w debacie publicznej kwestia właściwego szkolenia piłkarskiej młodzieży nabrała szczególnego znaczenia po Euro 2012. Inicjatorem Akademii Trenera jest Dyrektor ds. Sportu CANAL+ Tomasz Smokowski, który od wielu lat wskazywał na potrzebę wdrożenia programu wspierającego proces kształcenia młodych piłkarzy. Uruchamiając Akademię Trenera CANAL+ chce dać impuls do długofalowych działań i zmian, koniecznych dla rozwoju i umocnienia polskiego futbolu – powiedziała Beata Mońka, Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy - Wierzymy, że nasz projekt, który uzyskał wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki to pierwszy krok na drodze do tak wyczekiwanych przez kibiców sukcesów polskich piłkarzy – dodała Prezes Mońka.

Akcję wspiera redakcja sportowa CANAL+, a jej Ambasadorami zostali Maciej Murawski i Grzegorz Mielcarski, byli znakomici piłkarze, a obecnie eksperci stacji.

- Zdajemy sobie sprawę jak wielu jest w Polsce trenerów, którzy chcą szkolić młodzież i z nią pracować. Często nie wiedzą jednak jak w praktyce ćwiczyć z chłopcami i dziewczynkami marzącymi o graniu w piłkę nożną na najwyższym poziomie. „Akademia Trenera” to projekt, nad którym pracowaliśmy ostatnich kilkanaście miesięcy. Zaprosiliśmy do współpracy Marcina Sasala - jednego z najbardziej uzdolnionych polskich trenerów, słynącego z wzorowej pracy z młodzieżą, byłego szkoleniowca klubów Ekstraklasy. Wspólnie z grupą swoich współpracowników przygotował pilotażowy program na rzecz sportu młodzieżowego. Jestem przekonany, że w ten sposób CANAL+ zaoferuje wszystkim, którym leży na sercu przyszłość polskiego futbolu wspaniałe narzędzie do pracy – powiedział Tomasz Smokowski, Dyrektor ds. Sportu CANAL+, pomysłodawca „Akademii Trenera”.

Fundamentem „Akademii Trenera” jest program szkolenia młodych piłkarzy przygotowany w formie 5-odcinkowej serii DVD. Umieszczone w filmach materiały kierowane są zarówno do zawodowych, jak i rekreacyjnych trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku 10-16 lat. Na każdy kilkudziesięciominutowy film składają się specjalne segmenty, w których bardzo dokładnie pokazane są ćwiczenia, jakie krok po kroku należy wykonywać w procesie szkoleniowym. Materiały zostaną bezpłatnie rozesłane przez CANAL+ do pierwszych 500 trenerów i opiekunów, którzy zarejestrują się na specjalnej platformie internetowej www.akademiatrenera.canalplus.pl. W kolejnych tygodniach materiały zostaną udostępnione online dla wszystkich osób szkolących młodzież w zakresie wychowania fizycznego lub zainteresowanych tą tematyką.

Za pośrednictwem platformy internetowej uczestnicy „Akademii Trenera” będą mieli możliwość konsultacji z autorami materiałów szkoleniowych, trenerem Marcinem Sasalem i jego współpracownikami. Będzie można również przeczytać wywiady z Ambasadorami Programu, cykliczne wpisy na blogu Macieja Murawskiego oraz liczne artykuły nawiązujące do problematyki szkoleniowej, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. W ramach platformy internetowej będą dostępne zdjęcia i filmy uczestników programu. Drużyny, które wstąpią do „Akademii Trenera” będą mogły przesyłać materiały filmowe ilustrujące treningi prowadzone w ramach programu CANAL+, a internauci w drodze głosowania wyłonią tę, która wykaże się największymi postępami. Wybierane będą również najbardziej efektowne bramki strzelone przez młodych piłkarzy.

„Akademia Trenera” to kolejna inicjatywa stacji, działającej od lat na rzecz polskiego sportu, która inwestuje znaczące środki w rozwój i profesjonalizację rodzimego futbolu, prezentując nieprzerwanie od 17 lat rozgrywki na swojej antenie, zapewniając kibicom najwyższe standardy realizacyjne, emisyjne i dziennikarskie.

Twój komentarzTreść


NAJNOWSZE

Serialowy Superman i stara Supergirl dołączyli do nowej Supergirl
01.03.2015
Dean Cain i Helen Slater dołączyli do obsady nowego serialu stacji CBS "Supergirl". czytaj więcej
Leonardo DiCaprio o 24 twarzach
01.03.2015
Leonardo DiCaprio zagra główną rolę w filmie "The Crowded Room" oraz zajmie się jego produkcją. czytaj więcej
Kristen Stewart w Montanie z Michelle Williams i Laurą Dern
01.03.2015
Kristen Stewart dołączyła do obsady nowego projektu Kelly Reichardt, autorki filmów "Wendy i Lucy" oraz "Meek's Cutoff". czytaj więcej
Prawy sercowe Melissy George
01.03.2015
Melissa George i Dave Annable zagrają w nowym serialu stacji NBC "Heart Matters". czytaj więcej
Josh Duhamel i Ernie Hudson grają w baseball
28.02.2015
Josh Duhamel i Ernie Hudson zagrają w filmie "The Wrong Stuff". czytaj więcej
Plakat i klipy nowej "Gry o tron"
28.02.2015
W sieci pojawiły się dwie zapowiedzi i plakat promujące piąty sezon "Gry o tron". czytaj więcej
Nowy projekt twórców "Gwiazd naszych wina"
28.02.2015
Zespół, który odpowiada za sukces filmu "Gwiazd naszych wina" według prozy Johna Greena zabiera się za jego kolejną książkę - "Looking for Alaska". czytaj więcej
Iggy Azalea ucieka przed Jennifer Hudson
28.02.2015
Iggy Azalea opublikowała teledysk do piosenki "Trouble". W nagraniu gościnnie pojawiła się Jennifer Hudson. czytaj więcej
Tom Ellis będzie Lucyferem
28.02.2015
Znany m.in. z telewizyjnych produkcji "Rush" i "Oskarżeni" Tom Ellis zagra główną rolę w serialu "Lucifer" na podstawie wydawnictw DC Comics. czytaj więcej
Piosenka Lady Gagi w filmie o molestowaniu na uniwersytetach
27.02.2015
Do internetu trafił nowy utwór Lady Gagi, pochodzący z dokumentu "The Hunting Ground". czytaj więcej

Z POLSKI

Festiwal w Rotterdamie w Polsce
24.01.2015
Od 24 stycznia w wybranych polskich kinach dostępne będą premierowe filmy z trwającego obecnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Pro... czytaj więcej

ZE ŚWIATA

Serialowy Superman i stara Supergirl dołączyli do nowej Supergirl
01.03.2015
Dean Cain i Helen Slater dołączyli do obsady nowego serialu stacji CBS "Supergirl". czytaj więcej