Wypróbuj > już od 20zł
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

20zł na 20 lat CANAL+

CZAS NA ZMIANY! CANAL+ URUCHAMIA „AKADEMIĘ TRENERA” – AUTORSKĄ INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ

18.09.2012
We wrześniu, pod egidą CANAL+, rusza „Akademia Trenera” - pierwszy w Polsce, niekomercyjny program szkolenia najmłodszych piłkarzy. Honorowy patronat nad nowatorskim projektem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorami akcji są Maciej Murawski i Grzegorz Mielcarski, a partnerem medialnym „Przegląd Sportowy”.

W ramach „Akademii Trenera” CANAL+ udostępniać będzie bezpłatnie wszystkim jej członkom – piłkarskim trenerom i opiekunom pracującym z dziećmi i młodzieżą unikalne na polskim rynku materiały szkoleniowe opracowane przez zespół profesjonalistów pod przewodnictwem trenera Marcina Sasala.

- Powracająca od wielu lat w debacie publicznej kwestia właściwego szkolenia piłkarskiej młodzieży nabrała szczególnego znaczenia po Euro 2012. Inicjatorem Akademii Trenera jest Dyrektor ds. Sportu CANAL+ Tomasz Smokowski, który od wielu lat wskazywał na potrzebę wdrożenia programu wspierającego proces kształcenia młodych piłkarzy. Uruchamiając Akademię Trenera CANAL+ chce dać impuls do długofalowych działań i zmian, koniecznych dla rozwoju i umocnienia polskiego futbolu – powiedziała Beata Mońka, Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy - Wierzymy, że nasz projekt, który uzyskał wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki to pierwszy krok na drodze do tak wyczekiwanych przez kibiców sukcesów polskich piłkarzy – dodała Prezes Mońka.

Akcję wspiera redakcja sportowa CANAL+, a jej Ambasadorami zostali Maciej Murawski i Grzegorz Mielcarski, byli znakomici piłkarze, a obecnie eksperci stacji.

- Zdajemy sobie sprawę jak wielu jest w Polsce trenerów, którzy chcą szkolić młodzież i z nią pracować. Często nie wiedzą jednak jak w praktyce ćwiczyć z chłopcami i dziewczynkami marzącymi o graniu w piłkę nożną na najwyższym poziomie. „Akademia Trenera” to projekt, nad którym pracowaliśmy ostatnich kilkanaście miesięcy. Zaprosiliśmy do współpracy Marcina Sasala - jednego z najbardziej uzdolnionych polskich trenerów, słynącego z wzorowej pracy z młodzieżą, byłego szkoleniowca klubów Ekstraklasy. Wspólnie z grupą swoich współpracowników przygotował pilotażowy program na rzecz sportu młodzieżowego. Jestem przekonany, że w ten sposób CANAL+ zaoferuje wszystkim, którym leży na sercu przyszłość polskiego futbolu wspaniałe narzędzie do pracy – powiedział Tomasz Smokowski, Dyrektor ds. Sportu CANAL+, pomysłodawca „Akademii Trenera”.

Fundamentem „Akademii Trenera” jest program szkolenia młodych piłkarzy przygotowany w formie 5-odcinkowej serii DVD. Umieszczone w filmach materiały kierowane są zarówno do zawodowych, jak i rekreacyjnych trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku 10-16 lat. Na każdy kilkudziesięciominutowy film składają się specjalne segmenty, w których bardzo dokładnie pokazane są ćwiczenia, jakie krok po kroku należy wykonywać w procesie szkoleniowym. Materiały zostaną bezpłatnie rozesłane przez CANAL+ do pierwszych 500 trenerów i opiekunów, którzy zarejestrują się na specjalnej platformie internetowej www.akademiatrenera.canalplus.pl. W kolejnych tygodniach materiały zostaną udostępnione online dla wszystkich osób szkolących młodzież w zakresie wychowania fizycznego lub zainteresowanych tą tematyką.

Za pośrednictwem platformy internetowej uczestnicy „Akademii Trenera” będą mieli możliwość konsultacji z autorami materiałów szkoleniowych, trenerem Marcinem Sasalem i jego współpracownikami. Będzie można również przeczytać wywiady z Ambasadorami Programu, cykliczne wpisy na blogu Macieja Murawskiego oraz liczne artykuły nawiązujące do problematyki szkoleniowej, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. W ramach platformy internetowej będą dostępne zdjęcia i filmy uczestników programu. Drużyny, które wstąpią do „Akademii Trenera” będą mogły przesyłać materiały filmowe ilustrujące treningi prowadzone w ramach programu CANAL+, a internauci w drodze głosowania wyłonią tę, która wykaże się największymi postępami. Wybierane będą również najbardziej efektowne bramki strzelone przez młodych piłkarzy.

„Akademia Trenera” to kolejna inicjatywa stacji, działającej od lat na rzecz polskiego sportu, która inwestuje znaczące środki w rozwój i profesjonalizację rodzimego futbolu, prezentując nieprzerwanie od 17 lat rozgrywki na swojej antenie, zapewniając kibicom najwyższe standardy realizacyjne, emisyjne i dziennikarskie.

Twój komentarzTreść


NAJNOWSZE

Emma Thompson walczy z Hitlerem
28.03.2015
W Niemczech ruszyły zdjęcia do opartego na faktach filmu "Alone in Berlin" w reżyserii Vincenta Pereza. czytaj więcej
Jeszcze więcej żywych trupów w nowym serialu
28.03.2015
Telewizja AMC ogłosiła oficjalny tytuł swojej nowej produkcji, spin-offu "The Walking Dead". Serial pojawi się na antenie jako "Fear the Walking Dead"... czytaj więcej
Vincent D'Onofrio wrogiem siedmiu wspaniałych
28.03.2015
Vincent D'Onofrio stara się o rolę w remake'u "Siedmiu wspaniałych". czytaj więcej
Julia Louis-Dreyfus amerykańską turystką
27.03.2015
Julia Louis-Dreyfus prowadzi rozmowy w sprawie amerykańskiego remake'u filmu "Turysta". czytaj więcej
Jake Gyllenhaal pięściarzem-mańkutem
27.03.2015
W sieci pojawił się zwiastun filmu "Southpaw". czytaj więcej
Richard Madden z trudem ukrywał klejnoty przed Kopciuszkiem
27.03.2015
Richard Madden opowiedział o niedogodnościach związanych z pracą na planie "Kopciuszka". Aktor wiele przeszedł, by ukryć swą... męskość. czytaj więcej
Kraina burz (Viharsarok)
27.03.2015
Trzeba zabić tę miłość - myśli jeden z bohaterów "Krainy burz", chłopak, który poznaje drugiego chłopaka. czytaj więcej
Fanka (Elle l'adore)
27.03.2015
Stereotypowa psychofanka ma piętnaście lat i obsesję na punkcie idola (muzyka, aktora, sportowca, a nawet fikcyjnego bohatera serialu - wybór jest ogr... czytaj więcej
Owain Yeoman kontra Supergirl
27.03.2015
Owain Yeoman został ogłoszony jako pierwszy przeciwnik Supergirl. czytaj więcej
Lee Pace pracuje nad internetem
27.03.2015
Na 31 marca stacja AMC wyznaczyła premierę drugiego sezonu serialu "Halt and Catch Fire". czytaj więcej

Z POLSKI

Festiwal w Rotterdamie w Polsce
24.01.2015
Od 24 stycznia w wybranych polskich kinach dostępne będą premierowe filmy z trwającego obecnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Pro... czytaj więcej

ZE ŚWIATA

Emma Thompson walczy z Hitlerem
28.03.2015
W Niemczech ruszyły zdjęcia do opartego na faktach filmu "Alone in Berlin" w reżyserii Vincenta Pereza. czytaj więcej