Wypróbuj > już od 20zł
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

20zł na 20 lat CANAL+

Zakochany wilczek

ZAKOCHANY WILCZEK
premiery:
CANAL+ HD 2012.01.29
galeria:


Humphrey i Kate należą do jednego stada wilków w kanadyjskim Parku Narodowym Jasper. Znają się od kołyski, jednak w wilczej społeczności przyszło im odgrywać role skrajnie odmienne.
Humphrey należy do grupy najsłabszych osobników Omega, znajdujących się na samym dnie w hierarchii stada. Nie wyobraża sobie dnia bez żartów, wygłupów z kumplami i błogiego lenistwa. Piękna, silna i zdyscyplinowana arystokratka Kate pozostaje dla niego nieosiągalna. Ojciec wilczycy, pełniący w stadzie funkcję samca Alfa, zamierza wydać córkę za wysportowanego Gartha, syna swojego największego rywala. Ma nadzieję, że dzięki temu zapobiegnie konfliktowi między dwiema watahami konkurującymi o mięso karibu. Jego plany krzyżują ludzie, którzy chwytają Kate i Humphreya i wywożą do odległego parku w Idaho w celu powiększenia tamtejszej populacji drapieżników. Młode wilczki muszą połączyć siły, by jak najprędzej wrócić do domu. W trakcie niebezpiecznej podróży Kate zaczyna spoglądać przychylnym okiem na gorzej urodzonego kolegę.

Pomysł na historię przygodową o dwóch odmiennych wilkach, skazanych na swoje towarzystwo zrodził się w głowie Steve'a Moore'a. Inspirator i scenarzysta "Sezonu na misia" zaczął pisać o dzikich czworonogach po lekturze artykułu o rządowym programie, mającym na celu odbudowę wilczej populacji w stanie Idaho. "Łapią wilki w Kanadzie i wypuszczają je w Idaho, żeby tam się rozmnażały. Zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby te wilki, które miały zacząć ochoczo płodzić potomstwo, tak naprawdę się nienawidziły?" - mówił o pomyśle na film Moore. Bohaterowie animacji - Humphrey i Kate - otrzymały imiona i charaktery w nawiązaniu do filmu Johna Hustona z 1951 roku "Afrykańska królowa". Główne postacie grane tam przez Humphreya Bogarta i Katharine Hepburn to całkowite przeciwieństwa skazane na wspólną przygodę i narażenie życia. "Zakochany wilczek" to film o ciekawej strukturze, który łączy elementy przygodowe, komediowe i obyczajowe. Odważnie, choć bezpretensjonalnie jest w nim przedstawiony wątek miłości i pożądania, którym targany jest przede wszystkim Humphrey. Jeden z reżyserów, Ben Gluck ("Mój brat niedźwiedź 2"), wspomina: "Kiedy po raz pierwszy przeczytałem scenariusz, od razu spodobało mi się połączenie tematyki familijnej z motywem przeciwstawiania się podziałom społecznym. Uważam, że to niezwykła kombinacja jak na film animowany. A poza tym scenariusz zawierał w sobie szeroki wachlarz emocji oraz zatrzęsienie komediowych epizodów".
Produkcja filmu trwała dwa razy krócej niż przeciętnej pełnometrażowej animacji. Była to zasługa ekipy hinduskiego studia Crest Animation Productions. Jego pracownicy kontaktowali się z filmowcami w Los Angeles wyłącznie droga elektroniczną. Otrzymywali często filmy ze scenkami odegranymi przez samych reżyserów, BENA GLUCKA i ANTHONY'EGO BELLA, mającymi stanowić punkt odniesienia i zapis dokładnych oczekiwań co do szczegółów ruchu, a nawet grymasów twarzy. W polskiej wersji językowej parze głównych bohaterów głosów udzielili Waldemar Barwiński ("Plebania", "Ludzie Chudego") i Milena Suszyńska ("Złotopolscy"). Reżyserię dubbingu powierzono doświadczonej na tym polu Elżbiecie Kopocińskiej-Bednarek, mającej na koncie pracę nad takimi przebojami, jak "Kung Fu Panda", "Most do Terabithii", a także "Jak ukraść Księżyc", "Artur i zemsta Maltazara" czy "Potwory kontra Obcy".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWECzytano: 3000 razy

WASZA OCENA

0 GŁOSUJ

WASZE KOMENTARZE

7 komentarzy:
szymon_212

Śliczna bajka no i bardzo ale to bardzo mądra no i pouczająca. Ocena moja dla tego filmu to 10. ...więcej

zalogowany

Ci, którzy po "Disco robaczkach" i "Rysiu i spółce" zwątpili w przyszłość filmu animowanego, niech o ...więcej

bazyli

Idealny film dla młodszej widowni - i to tak około godziny 15 tej w południe a nie o 20 tej... ...więcej

POLECAMY PODOBNE

Rysiek Lwie Serce animacja ŚR | 01.04 | 14.10
Rycerz Blaszka. Pogromca smoków animacja ŚR | 01.04 | 18.05
Minionki rozrabiają animacja ŚR | 01.04 | 18.25
Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta animacja CZ | 02.04 | 09.20
Krudowie animacja PT | 03.04 | 18.55
Krudowie animacja SO | 04.04 | 09.20
Koala Kid, nieustraszony miś animacja SO | 04.04 | 15.55
Czerwony Kapturek 2. Pogromca zła animacja NI | 05.04 | 08.00

> PRZEDSTAWIA

ROMY SCHNEIDER
aktorka
Życie Romy Schneider było wypełnione osobistymi problemami. Być może miały one swe przyczyny jeszcze w dzieciństwie akto...