ZAMÓW >
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

W KRAJU KOMANCZÓW

W KRAJU KOMANCZÓW
The Comancheros
western, USA, 1961, 103 min
reżyseria: Michael Curtiz, John Wayne
obsada: John Wayne, Stuart Whitman, Lee Marvin, Bruce Cabot, Patrick Wayne
premiery:
CANAL+ HD 2006.01.12
galeria:


Świat Dzikiego Zachodu. W Teksasie szerzy się niebezpieczny proceder: biali przestępcy, tzw. "comancheros", w zamian za broń i whisky kupują od Indian bydło skradzione osadnikom. Komancze plądrują kolejne farmy na oczach ich bezbronnych właścicieli.
Sprawa ta niepokoi kapitana Jake'a Cuttera (John Wayne), który postanawia dotrzeć do siatki przestępczej. Nieoczekiwanego sprzymierzeńca znajduje w aresztowanym przez siebie szulerze z Luizjany Paulu Regrecie (Stuart Whitman). Przystojny, czarujący złodziej i nieco opryskliwy, ale szlachetny stróż prawa są niecodzienną parą, ale rozprawiają się w końcu z bandą Komanczów i wybawiają farmerów spod jarzma przestępców.

"W kraju Komanczów" to ekranizacja powieści Paula I. Wellmana. Twórcami filmu są wybitny amerykański reżyser MICHAEL CURTIZ i legendarny hollywoodzki gwiazdor JOHN WAYNE (w połowie zdjęć aktor przejął obowiązki po ciężko chorym reżyserze). Curtiz, laureat Oscara za "Casablancę", zadebiutował w 1912 roku w ojczystych Węgrzech. W Hollywood wyreżyserował tak głośne filmy, jak "Kapitan Blood", "Aniołowie o brudnych twarzach", "Prywatne życie Elżbiety i Essexa", "Białe Boże Narodzenie". Nieżyjący już Wayne to jedna z największych amerykańskich legend. Zdobywca Oscara za "Prawdziwe męstwo" wystąpił w przeszło 150 filmach (m.in. "Dyliżans", "Rzeka Czerwona", "Rio Bravo", "Jak zdobywano Dziki Zachód"), a kilka sam wyreżyserował (m.in. "Alamo", "Zielone berety"). W filmie pojawiają się również: laureat Oscara za "Kasię Ballou" Lee Marvin ("Zabójcy", "Parszywa dwunastka"), Stuart Whitman ("Wściekłość i wrzask", "Najdłuższy dzień") i Bruce Cabot ("Obława", "Diamenty są wieczne").


Czytano: 1020 razy

WASZA OCENA

0 GŁOSUJ

WASZE KOMENTARZE

2 komentarze:
piotreksow

Super super film mogę takie dzieła oglądać dwa razy dziennie. POLECAM WSZYSTKIM !!! To trzeba oglądn ...więcej

Daniel

Epoka filmu skończyła się na westernach i na filmach John'a Wayne'a. Film o specyficznej atmosferze, ...więcej

POLECAMY PODOBNE

Wystrzałowe dziewczyny western WT | 03.02 | 13.20
Wystrzałowe dziewczyny western PT | 06.02 | 13.15
Wystrzałowe dziewczyny western PN | 09.02 | 14.30
Wystrzałowe dziewczyny western WT | 10.02 | 12.10

> PRZEDSTAWIA

GABRIEL BYRNE
aktor
W wieku 37 lat przeniósł się z Irlandii do Stanów Zjednoczonych. Zanim zaczął grać w filmach, chciał być księdzem, zajmo...