PREMIERY

2006.01.12

CANAL+
Hity Października

W KRAJU KOMANCZÓW

The Comancheros

USA, 1961

reżyseria: Michael Curtiz, John Wayne

obsada: John Wayne, Stuart Whitman, Lee Marvin, Bruce Cabot, Patrick Wayne

gatunek: western

czas trwania: 103 min

0.00

Świat Dzikiego Zachodu. W Teksasie szerzy się niebezpieczny proceder: biali przestępcy, tzw. "comancheros", w zamian za broń i whisky kupują od Indian bydło skradzione osadnikom. Komancze plądrują kolejne farmy na oczach ich bezbronnych właścicieli.

Sprawa ta niepokoi kapitana Jake'a Cuttera (John Wayne), który postanawia dotrzeć do siatki przestępczej. Nieoczekiwanego sprzymierzeńca znajduje w aresztowanym przez siebie szulerze z Luizjany Paulu Regrecie (Stuart Whitman). Przystojny, czarujący złodziej i nieco opryskliwy, ale szlachetny stróż prawa są niecodzienną parą, ale rozprawiają się w końcu z bandą Komanczów i wybawiają farmerów spod jarzma przestępców.

"W kraju Komanczów" to ekranizacja powieści Paula I. Wellmana. Twórcami filmu są wybitny amerykański reżyser MICHAEL CURTIZ i legendarny hollywoodzki gwiazdor JOHN WAYNE (w połowie zdjęć aktor przejął obowiązki po ciężko chorym reżyserze). Curtiz, laureat Oscara za "Casablancę", zadebiutował w 1912 roku w ojczystych Węgrzech. W Hollywood wyreżyserował tak głośne filmy, jak "Kapitan Blood", "Aniołowie o brudnych twarzach", "Prywatne życie Elżbiety i Essexa", "Białe Boże Narodzenie". Nieżyjący już Wayne to jedna z największych amerykańskich legend. Zdobywca Oscara za "Prawdziwe męstwo" wystąpił w przeszło 150 filmach (m.in. "Dyliżans", "Rzeka Czerwona", "Rio Bravo", "Jak zdobywano Dziki Zachód"), a kilka sam wyreżyserował (m.in. "Alamo", "Zielone berety"). W filmie pojawiają się również: laureat Oscara za "Kasię Ballou" Lee Marvin ("Zabójcy", "Parszywa dwunastka"), Stuart Whitman ("Wściekłość i wrzask", "Najdłuższy dzień") i Bruce Cabot ("Obława", "Diamenty są wieczne").

WASZE OPINIE

piotreksow

Super super film mogę takie dzieła oglądać dwa razy dziennie. POLECAM WSZYSTKIM !!! To trzeba oglądnąć koniecznie.

Daniel

Epoka filmu skończyła się na westernach i na filmach John'a Wayne'a. Film o specyficznej atmosferze, inteligentny i znakomitym poczuciu humoru.

RECENZJE

Cud niepamięci, czyli "Fotograf"

„1. 09. 1945. Pamiętamy” – zdjęcie tego nabazgranego na ścianie (i...

więcej

PODOBNE FILMY

Poszukiwacz przygód. Klątwa skrzyni Midasa
27.09 / 10:30 / CANAL+ FAMILY
Rycerze (nie) na niby
30.09 / 00:30 / CANAL+
Niebiańska plaża
30.09 / 23:30 / CANAL+ FILM
Tarzan. Król dżungli
07.10 / 17:45 / CANAL+ FILM
Więcej

ZWIASTUNY

NIE PRZEGAP
ND / 4 PAŹDZIERNIKA / 12:45 / CANAL+ FILM
NIE PRZEGAP
ND / 4 PAŹDZIERNIKA / 12:45 / CANAL+ FILM
AKTUALNOŚCI FILMOWE+ 26.09.2015
ND / 4 PAŹDZIERNIKA / 10:10 / CANAL+ FILM
ALEKSANDER WIELKI - NA KONIEC ŚWIATA
ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 12:25 / CANAL+ DISCOVERY
4 RAZY SZTUKA
ND / 4 PAŹDZIERNIKA / 13:30 / CANAL+ DISCOVERY
FOTOGRAF
ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 22:55 / CANAL+