EMISJE

PT | 28.10 | 13:00

CANAL+
PRZYPOMNIJ

PT | 28.10 | 14:00

CANAL+1
PRZYPOMNIJ
->
Panie Dulskie
->
Hity jesieni

Polska, 2015

reżyseria:

obsada: , ,

czas trwania: 90 min

4.00

Prezentowana na FPFF w Gdyni ponadczasowa komedia "Moralność pani Dulskiej" w ujęciu Filipa Bajona, reżysera przebojowych "Ślubów panieńskich". W obsadzie: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Sonia Bohosiewicz, Olgierd Łukaszewicz i Sebastian Fabijański. Doskonała zabawa na najwyższym poziomie.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje, że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma bowiem wiele na sumieniu...

WASZE OPINIE

pedro

"Panie Dulskie" to kolejna adaptacja, a może film oparty na ponadczasowej powieści Gabrieli Zapolskiej. Mogliśmy zobaczyć już kilka filmów i spektakli o losach kołtuńskiej rodziny (dla mnie najlepszy w reżyserii Marcina Wrony). Filip Bajon poszedł dalej. Dopisał losy bohaterów na przestrzeni lat i historii Polski. Gwiazdorska obsada jest dobrze dobrana. Najlepiej wypadają: Katarzyna Figura, Katarzyna Herman i Krystyna Janda. Z panów świetny Olgierd Łukaszewicz i Mateusz Kościukiewicz. Nie ma co streszczać, trzeba zobaczyć.
Przyznam, że w szkole miałem napisać wypracowanie nt. "Czy dulszczyzna jest wieczna?" Napisałem, że tak i to udowodniłem. Po tym co dzieje się wokół nas obecnie, spektaklach, filmach i ludzkiej hipokryzji dopisałbym, że w Polsce dulszczyzna była, ma się bardzo dobrze i będzie do "końca świata i jeden dzień dłużej".