Wypróbuj > już od 20zł
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

Nowe kanały CANAL+

Naga Broń: Z akt wydziału specjalnego

NAGA BROŃ: Z AKT WYDZIAŁU SPECJALNEGO
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
komedia sensacyjna, USA, 1988, 81 min
reżyseria: David Zucker
obsada: Leslie Nielsen, Priscilla Presley, Ricardo Montalban, George Kennedy, O.J. Simpson
premiery:
CANAL+ HD 2008.11.03
galeria:


Wyjątkowo niezdarny i wolno myślący porucznik Wydziału Specjalnego Frank Drebin (Leslie Nielsen) zostaje przydzielony do bardzo odpowiedzialnego zadania. Ma ochraniać królową Elżbietę II (Jeannette Charles) podczas oficjalnej wizyty w Stanach Zjednoczonych.
Głównym podejrzanym o planowanie zamachu na królową jest powszechnie szanowany biznesmen i polityk Vincent Ludwig (Ricardo Montalban), który zamierza uśpić czujność agenta Drebina z pomocą swojej seksownej sekretarki (Priscilla Presley). Jak przystało na profesjonalistę, policjant nie traci głowy, odkrywa manipulację i przystępuje do kontrataku. Posługując się niekonwencjonalnymi metodami pracy podejmuje próbę pokrzyżowania niecnych zamiarów zamachowców.

"Doskonały na masaż przepony" - tak o klasyce komediowego pastiszu wypowiedział się jeden z krytyków. Pełna absurdalnego humoru i wystrzeliwanych z prędkością karabinu maszynowego gagów "Naga Broń" to kolejny sukces w dorobku tria Z.A.Z., czyli Jerry'ego Zuckera, Jima Abrahamsa i DAVIDA ZUCKERA. Twórcy zdobyli olbrzymią popularność na początku lat 80. utrzymanymi w podobnym duchu komediami, jak parodia kina katastroficznego "Czy leci z nami pilot?" czy nawiązujące do rock'n'rollowych filmów z Elvisem Presleyem "Ściśle tajne". Tym razem panom Z.A.Z. za inspirację posłużył zrealizowany przez nich w 1982 roku serial "Police Squad!", z którego zaczerpnęli część gagów i postać głównego bohatera Franka Drebina. Podobnie jak w serialu wciela się w niego Leslie Nielsen, aktor którego znakiem firmowym stała się śnieżnobiała czupryna i twarz pokerzysty, nieprzystająca do szalonych perypetii bohaterów, których gra. Dzięki współpracy z Z.A.Z. Nielsen, znany dotąd raczej jako poważny aktor dramatyczny, stał się niespodziewanie ikoną amerykańskiej komedii. "Naga broń" doczekała się dwóch kontynuacji o numerach 2 i pół oraz 33 i jedna trzecia, które zdobyły równie olbrzymią popularność co "Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego".


Czytano: 2313 razy

WASZA OCENA

0 GŁOSUJ

WASZE KOMENTARZE

15 komentarzy:
Biskup85

Chłopaki ramówka Canalu+ jest tak bogata, że akurat nie musicie tego oglądać. ja ino raz to oglądałe ...więcej

tufta

Oj jak ja tu sie z Tobą nie zgadzam to sobie nawet nie wyobrażasz. Ja się bawiłem świetnie na tym fi ...więcej

BeruZadra

Kiedy oglądałam "Nagą Broń" po raz pierwszy niewybredny humor Nielsena wydał mi się niesm ...więcej

POLECAMY PODOBNE

Kick-Ass 2 komedia sensacyjna WT | 05.05 | 20.00

> PRZEDSTAWIA

JOHN WOO
reżyser
Początkowo realizował filmy karate (m.in. "The Dragon Tamers" i "The Hand of Death" z Jackie Chanem) i komedie (m.in. Mo...