Wypróbuj > już od 20zł
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

Nowe kanały CANAL+

MIŁOŚĆ, SZMARAGD I KROKODYL

MIŁOŚĆ, SZMARAGD I KROKODYL
© Fox
Romancing the Stone
film przygodowy, USA/Meksyk, 1984, 102 min
reżyseria: Robert Zemeckis
obsada: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Manuel Ojeda
premiery:
CANAL+ HD 2007.07.02
galeria:


Joan Wilder (Kathleen Turner) jest autorką ckliwych i naiwnych, ale poczytnych powieści przygodowych. Pewnego dnia otrzymuje od męża siostry przesyłkę z tajemniczą mapą, która prowadzi do wielkiego skarbu.
Okazuje się, że szwagier został już posiekany na kawałki przez tych, którzy skarb chcą zdobyć, a siostra Joan więziona jest przez porywaczy, którzy chcą ją wymienić jedynie na ową mapę. Joan wyrusza więc do Kolumbii dokonać wymiany. Najpierw wsiada do niewłaściwego samolotu. Potem bierze udział w wypadku na odludnej górskiej drodze. I kiedy wydaje się, że nie ma już żadnych szans na dotarcie do siostry, na horyzoncie pojawia się przystojny amerykański łowca ptaków, Jack G. Colton (Michael Douglas). Ten otacza Joan opieką, uczy podstaw survivalu w ekstremalnych warunkach, a przy okazji w umiejętny sposób rozbudza w niej kobietę. Oczywiście bardziej niż na pięknej pisarce i bezpieczeństwie jej siostry, zależy mu na mapie. Do czasu, kiedy Joan odsłania swoje długie nogi.

Nominowany do Oscara i nagrodzony 2 Złotymi Globami (dla najlepszego filmu i najlepszej aktorki) "Miłość, szmaragd i krokodyl" to niestarzejący się przygodowy romans utrzymany w tonie pastiszu. Dzięki niemu błyskotliwą karierę rozpoczął reżyser ROBERT ZEMECKIS, późniejszy twórca wszystkich trzech części "Powrotu do przyszłości" i kultowego "Forresta Gumpa".

Filmowi początek sukcesów zawdzięcza również Kathleen Turner, która zagrała w nim swoją pierwszą ważną rolę. Największym weteranem w ekipie był Michael Douglas, który już wówczas mógł pochwalić się Oscarem za "Lot nad kukułczym gniazdem" (1975), pierwszy wyprodukowany przez siebie film. On też został producentem filmu Zemeckisa.

Krytycy zachwycili się lekkim, komediowym obrazem, który nie tracił tempa, a jednocześnie nie męczył nadmiarem gagów i ujmował inteligentnym dowcipem. Sukces filmu zrobił natychmiast miejsce dla sequela - przez niektórych nazywanego ulubionym gatunkiem Hollywood. "Klejnot Nilu", w którym Douglas znów spotkał się z Turner, zrealizował Lewis Teague, nagrodzony 2 lata wcześniej przez publiczność festiwalu Fantasporto za horror "Cujo".


Czytano: 2148 razy

WASZA OCENA

0 GŁOSUJ

WASZE KOMENTARZE

6 komentarzy:
peppino

5+ ..jesli ktos jeszcze nie oglądał ;) .pozdrawiam ...więcej

djelliott1002

Film cudownie zabawny .... 5++++ ... Kathleen i Michael sa rewelacyjni ... Polecam!!! ...więcej

voicess

o nie ja juz po raz 10 nie chce tego ogldac...nudaaaa ...więcej

POLECAMY PODOBNE

Plunkett i Macleane film przygodowy SO | 18.04 | 02.45
Plunkett i Macleane film przygodowy PT | 24.04 | 03.15
Niebiańska plaża film przygodowy PN | 27.04 | 23.45
Tropiciel film przygodowy CZ | 30.04 | 01.00

> PRZEDSTAWIA

BRAD PITT
aktor
"Zawsze podchodzę krytycznie do mojej pracy, ale to zdrowa krytyka. Myślę, co mógłbym w przyszłości zrobić lepiej, ale t...