PREMIERY

2007.07.02

CANAL+
Seans z OSCAREM w lutym w CANAL+
Zima w CANAL+

Romancing the Stone

USA/Meksyk, 1984

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 102 min

0.00

Joan Wilder (Kathleen Turner) jest autorką ckliwych i naiwnych, ale poczytnych powieści przygodowych. Pewnego dnia otrzymuje od męża siostry przesyłkę z tajemniczą mapą, która prowadzi do wielkiego skarbu.

Okazuje się, że szwagier został już posiekany na kawałki przez tych, którzy skarb chcą zdobyć, a siostra Joan więziona jest przez porywaczy, którzy chcą ją wymienić jedynie na ową mapę. Joan wyrusza więc do Kolumbii dokonać wymiany. Najpierw wsiada do niewłaściwego samolotu. Potem bierze udział w wypadku na odludnej górskiej drodze. I kiedy wydaje się, że nie ma już żadnych szans na dotarcie do siostry, na horyzoncie pojawia się przystojny amerykański łowca ptaków, Jack G. Colton (Michael Douglas). Ten otacza Joan opieką, uczy podstaw survivalu w ekstremalnych warunkach, a przy okazji w umiejętny sposób rozbudza w niej kobietę. Oczywiście bardziej niż na pięknej pisarce i bezpieczeństwie jej siostry, zależy mu na mapie. Do czasu, kiedy Joan odsłania swoje długie nogi.

Nominowany do Oscara i nagrodzony 2 Złotymi Globami (dla najlepszego filmu i najlepszej aktorki) "Miłość, szmaragd i krokodyl" to niestarzejący się przygodowy romans utrzymany w tonie pastiszu. Dzięki niemu błyskotliwą karierę rozpoczął reżyser ROBERT ZEMECKIS, późniejszy twórca wszystkich trzech części "Powrotu do przyszłości" i kultowego "Forresta Gumpa".

Filmowi początek sukcesów zawdzięcza również Kathleen Turner, która zagrała w nim swoją pierwszą ważną rolę. Największym weteranem w ekipie był Michael Douglas, który już wówczas mógł pochwalić się Oscarem za "Lot nad kukułczym gniazdem" (1975), pierwszy wyprodukowany przez siebie film. On też został producentem filmu Zemeckisa.

Krytycy zachwycili się lekkim, komediowym obrazem, który nie tracił tempa, a jednocześnie nie męczył nadmiarem gagów i ujmował inteligentnym dowcipem. Sukces filmu zrobił natychmiast miejsce dla sequela - przez niektórych nazywanego ulubionym gatunkiem Hollywood. "Klejnot Nilu", w którym Douglas znów spotkał się z Turner, zrealizował Lewis Teague, nagrodzony 2 lata wcześniej przez publiczność festiwalu Fantasporto za horror "Cujo".

WASZE OPINIE

peppino

5+ ..jesli ktos jeszcze nie oglądał ;) .pozdrawiam

djelliott1002

Film cudownie zabawny .... 5++++ ... Kathleen i Michael sa rewelacyjni ... Polecam!!!

voicess

o nie ja juz po raz 10 nie chce tego ogldac...nudaaaa

RECENZJE

"Zemsta, zemsta, zemsta na wroga!", czyli "Dzikie historie" w CANAL+

Odwet to nasz narodowy sport, polityką rządzi chęć zemsty, poeci chcieliby wszystkich...

więcej

PODOBNE FILMY

Liga niezwykłych dżentelmenów
07.02 / 09:30 / CANAL+ FILM
Bella i Sebastian
10.02 / 10:45 / CANAL+
Tarzan. Król dżungli
11.02 / 11:35 / CANAL+
Poszukiwacz przygód. Klątwa skrzyni Midasa
13.02 / 12:55 / CANAL+ SERIALE

ZWIASTUNY

NIE PRZEGAP
PT / 12 LUTEGO / 13:25 / CANAL+ FAMILY
KOBIETY W MUNDURACH
SO / 13 LUTEGO / 22:00 / CANAL+ DISCOVERY
THE FOSTERS
ND / 14 LUTEGO / 17:45 / CANAL+ FAMILY
WKRĘCENI 2
ND / 14 LUTEGO / 13:25 / CANAL+
POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI
SO / 20 LUTEGO / 08:25 / CANAL+ DISCOVERY
AMERICAN ODYSSEY ODC. 1-2