PREMIERY

2007.07.02

CANAL+
Hity Października

MIŁOŚĆ, SZMARAGD I KROKODYL

Romancing the Stone

USA/Meksyk, 1984

reżyseria: Robert Zemeckis

obsada: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Manuel Ojeda

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 102 min

0.00

Joan Wilder (Kathleen Turner) jest autorką ckliwych i naiwnych, ale poczytnych powieści przygodowych. Pewnego dnia otrzymuje od męża siostry przesyłkę z tajemniczą mapą, która prowadzi do wielkiego skarbu.

Okazuje się, że szwagier został już posiekany na kawałki przez tych, którzy skarb chcą zdobyć, a siostra Joan więziona jest przez porywaczy, którzy chcą ją wymienić jedynie na ową mapę. Joan wyrusza więc do Kolumbii dokonać wymiany. Najpierw wsiada do niewłaściwego samolotu. Potem bierze udział w wypadku na odludnej górskiej drodze. I kiedy wydaje się, że nie ma już żadnych szans na dotarcie do siostry, na horyzoncie pojawia się przystojny amerykański łowca ptaków, Jack G. Colton (Michael Douglas). Ten otacza Joan opieką, uczy podstaw survivalu w ekstremalnych warunkach, a przy okazji w umiejętny sposób rozbudza w niej kobietę. Oczywiście bardziej niż na pięknej pisarce i bezpieczeństwie jej siostry, zależy mu na mapie. Do czasu, kiedy Joan odsłania swoje długie nogi.

Nominowany do Oscara i nagrodzony 2 Złotymi Globami (dla najlepszego filmu i najlepszej aktorki) "Miłość, szmaragd i krokodyl" to niestarzejący się przygodowy romans utrzymany w tonie pastiszu. Dzięki niemu błyskotliwą karierę rozpoczął reżyser ROBERT ZEMECKIS, późniejszy twórca wszystkich trzech części "Powrotu do przyszłości" i kultowego "Forresta Gumpa".

Filmowi początek sukcesów zawdzięcza również Kathleen Turner, która zagrała w nim swoją pierwszą ważną rolę. Największym weteranem w ekipie był Michael Douglas, który już wówczas mógł pochwalić się Oscarem za "Lot nad kukułczym gniazdem" (1975), pierwszy wyprodukowany przez siebie film. On też został producentem filmu Zemeckisa.

Krytycy zachwycili się lekkim, komediowym obrazem, który nie tracił tempa, a jednocześnie nie męczył nadmiarem gagów i ujmował inteligentnym dowcipem. Sukces filmu zrobił natychmiast miejsce dla sequela - przez niektórych nazywanego ulubionym gatunkiem Hollywood. "Klejnot Nilu", w którym Douglas znów spotkał się z Turner, zrealizował Lewis Teague, nagrodzony 2 lata wcześniej przez publiczność festiwalu Fantasporto za horror "Cujo".

WASZE OPINIE

peppino

5+ ..jesli ktos jeszcze nie oglądał ;) .pozdrawiam

djelliott1002

Film cudownie zabawny .... 5++++ ... Kathleen i Michael sa rewelacyjni ... Polecam!!!

voicess

o nie ja juz po raz 10 nie chce tego ogldac...nudaaaa

RECENZJE

Cud niepamięci, czyli "Fotograf"

„1. 09. 1945. Pamiętamy” – zdjęcie tego nabazgranego na ścianie (i...

więcej

PODOBNE FILMY

Poszukiwacz przygód. Klątwa skrzyni Midasa
01.10 / 13:35 / CANAL+ FILM
Tarzan. Król dżungli
07.10 / 17:45 / CANAL+ FILM
Legenda Ragnaroka
09.10 / 20:45 / CANAL+ FAMILY
Australia
11.10 / 13:40 / CANAL+
Więcej

ZWIASTUNY

NIE PRZEGAP
PT / 9 PAŹDZIERNIKA / 06:00 / CANAL+ SERIALE
ALEKSANDER WIELKI - NA KONIEC ŚWIATA
PN / 12 PAŹDZIERNIKA / 20:15 / CANAL+ DISCOVERY
4 RAZY SZTUKA
PT / 9 PAŹDZIERNIKA / 22:00 / CANAL+ DISCOVERY
FOTOGRAF
ND / 11 PAŹDZIERNIKA / 23:20 / CANAL+
AKTUALNOŚCI FILMOWE 03.10.2015
PT / 9 PAŹDZIERNIKA / 06:00 / CANAL+
W GARNITURACH 4
CZ / 8 PAŹDZIERNIKA / 22:45 / CANAL+1