PREMIERY

2013.05.24

CANAL+

2013.08.31

CANAL+1
HITY WRZEŚNIA
MR. ROBOT 2

Hodejegerne

Niemcy/Norwegia, 2011

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: thriller

"Łowcy głów" są adaptacją bestsellerowej powieści Jo Nesbo. To wielki przebój europejskiego kina, porównywany przez amerykańskich krytyków do najlepszych filmów braci Coen, Davida Finchera i Quentina Tarantino. Debiutując w norweskich kinach, film pobił rekord otwarcia niedoścignionej jak dotąd w Europie ekranizacji bestsellera "Millenium - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".

Roger Brown (Aksel Hennie) jest najlepszym norweskim headhunterem, który rekrutuje fachowców na najwyższe stanowiska. Ma przepiękną żonę prowadzącą ekskluzywną galerię sztuki oraz luksusową willę. Aby wieść wystawne życie, do którego jest przyzwyczajony, Roger od czasu do czasu dokonuje kradzieży cennych eksponatów z domów swoich klientów. W dezaktywacji alarmów w ich posiadłościach pomaga mu Ove (Eivind Sander), który pracuje w jednej agencji ochroniarskich. Pewnego dnia Roger poznaje w galerii żony przystojnego Clasa Greve'a (Nikolaj Nikolaj Coster-Waldau), który dzięki intratnej posadzie w koncernie elektronicznym, wszedł w posiadanie bezcennego obrazu. Planując jego kradzież, Roger nie podejrzewa, że trafił na przebiegłego przeciwnika, który zmusi go do walki nie tylko o żonę, ale także o życie.

WASZE OPINIE

Ted

Kolejny dobry film, który w programie oznaczony literą N nadawany jest dziś, tzn w sobotę 11 stycznia BEZ NAPISÓW. Obudź się C+!

pedro

Kolejny skandynawski kryminał. Uwielbiam książki naszych przyjaciół z północy. Jednak thrillery Nesbo nie czytało mi się dobrze. Nie wciągnęły mnie tak jak powieści Larssona, Nessera czy Edvardsona. "Łowców głów" nie czytałem więc zobaczyłem film. Muszę przyznać, że film bardzo mi się spodobał. Szybka akcja (trochę mało prawdopodobna), dobre dialogi i niezłe aktorstwo to podstawa tego filmu. Jednak sporo też było przemocy i krwi, ale na tym to polegało. Film mi się podobał.

Jamal

Z tęsknoty za porządnym kinem gatunkowym skuszę się czasami na film, który wydaje mi sie ze moze przypominac swietne "Millenium" czy "Szpiega". A później żałuje ze stracilem czas. Tak było z tym filmem. Schematyczny do bólu, męczący widza pościgami i bijatykami. I jak zwykle początek był ciekawy a później wszystko zaprzepaszczono. Następnym razem dokładniej przestudiuje materialy o jakims filmie gatunkowym zanim zdecyduje sie poświecić weekendowy wieczór.

RECENZJE

Kto się z mgłą boksuje, czyli "Do utraty sił"

Odbywszy rozmowę z wielkim Artystą w jego gabinecie, w którym z każdej ściany spoglądało...

więcej

PODOBNE FILMY

Przekleństwo Julii
26.09 / 12:25 / CANAL+
Pojedynek na pustyni
26.09 / 18:20 / CANAL+ FILM
Klucz do wieczności
27.09 / 17:50 / CANAL+ FILM
El Clan
27.09 / 23:05 / CANAL+ FILM

ZWIASTUNY

HITY JESIENI
HITY WRZEŚNIA
SINISTER 2
PT / 30 WRZEŚNIA / 23:00 / CANAL+
MR. ROBOT 2
ND / 25 WRZEŚNIA / 00:50 / CANAL+ SERIALE
BELFER
ALTAMIRA
WT / 27 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM