EMISJE

WT | 25.10 | 13:25

CANAL+ SERIALE
PRZYPOMNIJ

SO | 29.10 | 15:20

CANAL+ FAMILY
PRZYPOMNIJ
Lato w Prowansji
Hity jesieni

Avis de Mistral

Francja, 2014

reżyseria:

obsada: , ,

czas trwania: 105 min

0.00

Ciepła i krzepiąca komedia o rodzinnych więzach, których nic nie może zastąpić. Za kamerą doświadczona scenarzystka, twórczyni niezapomnianego obrazu "1492: Wyprawa do raju" w reżyserii Ridleya Scotta. W roli głównej natomiast powracający na ekrany, niezmiennie znakomity Jean Reno ("Leon zawodowiec", "Wielki błękit").

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami - są nieco zagubieni, trochę zbuntowani i nie rozstają się ze swoimi tabletami i smartfonami. Kiedy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają, wraz z ich młodszym bratem, wysłani na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od bardzo wielu lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim i nieco ekscentrycznym starszym panem, który zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia. To będą wakacje, których nigdy nie zapomną.

"Lato w Prowansji" to komedia pełna ciepła i wzruszeń. Baśniowy krajobraz Prowansji tworzy ujmujący klimat, a Jean Reno w roli osobliwego dziadka, który ostatecznie scala rozbitą rodzinę, bawi do łez.

WASZE OPINIE

arti

Lekka letnia komedia. Trójka rodzeństwa spędza wakacje u dziadków. Dziadka, na skutek rodzinnego konfliktu, widzą po raz pierwszy w życiu. Film oferuje to co jest wymagane od dzieła z tego gatunku - ciepła i pełna humoru opowieść, dobre aktorstwo (brawa dla Jeana Reno) i piękne słoneczne krajobrazy Prowansji. Polecam.

ZWIASTUNY

HITY JESIENI
ANDRZEJ BARGIEL - ŚNIEŻNA PANTERA
KONTROWERSYJNE BIOGRAFIE W CANAL+
SEKRETY MONY LISY
WT / 25 PAŹDZIERNIKA / 22:00 / CANAL+ DISCOVERY
KEBAB I HOROSKOP
PN / 24 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+
MOST SZPIEGÓW
ND / 23 PAŹDZIERNIKA / 22:15 / CANAL+ FILM