Królowa pustyni
2015 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.

PREMIERY

2017.01.14

CANAL+

Królowa pustyni

Queen of the Desert

USA, 2015

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film biograficzny

czas trwania: 125 min

4.43

Nicole Kidman w roli tytułowej królowej pustyni - pisarki, podróżniczki, agentki brytyjskiego wywiadu Gertrude Bell. Film reżyseruje laureat Złotej Palmy, twórca "Złego porucznika" i "Nosferatu wampir" Werner Herzog.

Pisarka, podróżniczka, archeolog, a także agentka brytyjskiego wywiadu. Gertrude Bell była niezwykle wszechstronną i silną kobietą. Dzięki swojej wyjątkowej determinacji, stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Osiągnęła w świecie arabskim pozycję, która wówczas wydawała się być niemożliwa do osiągnięcia przez kobietę. Jej życiorys po dziś dzień stanowi inspirację dla wielu ludzi, jednak w czasach emancypacji odegrał rolę szczególną.

Film rozpoczyna się w momencie, w którym Gertrude Bell (Nicole Kidman) poznaje w Teheranie pracownika konsulatu, który okazuje się być jej dawno utraconą miłością (James Franco). Po nieudanym romansie kobieta wyrusza w niezwykłą podróż po Bliskim Wschodzie, która na zawsze zmieni nie tylko jej życie, ale także historię całego świata.