PREMIERY

2004.12.24

CANAL+
HITY MAJA W CANAL+
WIOSNA W CANAL+

Helen of Troy

Malta/Grecja/USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat kostiumowy

czas trwania: 86 min

0.00

Telewizyjna ekranizacja arcydzieła wszechczasów - "Iliady" Homera. Mityczna Grecja, setki lat przed naszą erą. Niespełna 20-letnia Helena (Sienna Guillory) uważana jest za jedną najpiękniejszych kobiet świata. Nic dziwnego - jest córką boga Zeusa i urodziwej żony króla Sparty, Ledy.

O rękę pięknej dziewczyny ubiegają się najwięksi greccy wojownicy. Wśród nich Odyseusz (Nigel Whitmey) i Menelaos (James Callis). Helena poślubia tego ostatniego, ale szybko okazuje się, że nie jest im dane zaznać małżeńskiego szczęścia. Wdziękami przyszłej królowej Sparty jest oczarowany trojański królewicz Parys (Matthew Marsden) i w końcu ją porywa. Helena staje się więźniem Troi. By odzyskać ukochaną żonę Menelaos organizuje wyprawę, którą dowodzi jego brat Agamemnon (Rufus Sewell). Zdobycie Troi okazuje się arcytrudnym zadaniem. Świetnie uzbrojonym i ufortyfikowanym miastem rządzi mądry król Priam (John Rhys-Davies). Mimo licznych niepowodzeń Menelaos nie daje jednak za wygraną. Po dziesięciu latach wysiłki Greków zostają uwieńczone sukcesem.

Imponująca produkcja to dzieło JOHNA KENTA HARRISONA, amerykańskiego reżysera specjalizującego się w dramatach telewizyjnych ("Miłość i wojna", "Podzielony dom", "Stary"). W trakcie realizacji "Heleny Trojańskiej" dbano zarówno o atrakcyjność wizualną, jak i zachowanie historycznych realiów, w czym pomogły znakomite efekty specjalne. Do międzynarodowej obsady zaproszono popularnych aktorów znanych również polskiej widowni. W postać tytułowej Heleny wcieliła się 29-letnia Sienna Guillory pamiętana z filmów "Wehikuł czasu", "To właśnie miłość" i "Resident Evil 2: Apokalipsa". Partnerują jej m.in. Rufus Sewell ("Carrington", "Mroczne miasto", "Obłędny rycerz"), Nigel Whitmey ("Picasso - Twórca i niszczyciel", "Dziesiąte królestwo", "Krwawa jazda"), John Rhys-Davies (serial "Szogun", "Poszukiwacze zaginionej arki", trzy części "Władcy Pierścieni") i znakomity szwedzki aktor Stellan Skarsgard ("Przełamując fale", "Dogville", "Król Artur").

WASZE OPINIE

Magda

Świetny ,nie znoszę historycznych ale ten jest SUPER!!!!!!!

Ja

Dłuuuuuuuuugi ale piękny!!!!!DOBRY WYBÓR!POLECAM!!!!!

mecenas

Bardzo dobry film - ta sama historia ale jak różnie niż w "Troji" opowiedziana. I właśnie chociażby dla porównania tych dwóch filmów warto obejrzeć "Helenę' - bo porównanie narracji skłania do myślenia.

RECENZJE

"Zakładnik z Wall Street": kryzys jest mężczyzną, a kino nie ma sensu

Film Jodie Foster to na pierwszy rzut oka kolejny odcinek serialu o amerykańskim krachu...

więcej

PODOBNE FILMY

Pan Tadeusz
30.05 / 08:15 / CANAL+
Klub dla wybrańców
31.05 / 23:10 / CANAL+ FILM
Strefa nagości
01.06 / 00:40 / CANAL+ SERIALE
Zrywa się wiatr
01.06 / 08:55 / CANAL+ FILM

ZWIASTUNY

WYWIAD Z MICHAŁEM OLESZCZYKIEM
SICARIO
ŚR / 25 MAJA / 21:00 / CANAL+
JACKIE I RYAN
ŚR / 25 MAJA / 19:30 / CANAL+
FESTIWAL W CANNES
AKTUALNOŚCI FILMOWE+ 14.05.2016
ŚR / 25 MAJA / 07:45 / CANAL+
WYWIAD Z ARTUREM BARCISIEM