Wypróbuj > już od 20zł
RSS

CANAL+ HD - oglądaj sport, najnowsze filmy

Nowe kanały CANAL+

HELENA TROJAŃSKA

HELENA TROJAŃSKA
Helen of Troy
dramat kostiumowy, Malta/Grecja/USA, 2003, 86 min
reżyseria: John Kent Harrison
obsada: Sienna Guillory, Rufus Sewell, John Rhys-Davies, James Callis, Matthew Marsden
premiery:
CANAL+ HD 2004.12.24
galeria:


Telewizyjna ekranizacja arcydzieła wszechczasów - "Iliady" Homera. Mityczna Grecja, setki lat przed naszą erą. Niespełna 20-letnia Helena (Sienna Guillory) uważana jest za jedną najpiękniejszych kobiet świata. Nic dziwnego - jest córką boga Zeusa i urodziwej żony króla Sparty, Ledy.
O rękę pięknej dziewczyny ubiegają się najwięksi greccy wojownicy. Wśród nich Odyseusz (Nigel Whitmey) i Menelaos (James Callis). Helena poślubia tego ostatniego, ale szybko okazuje się, że nie jest im dane zaznać małżeńskiego szczęścia. Wdziękami przyszłej królowej Sparty jest oczarowany trojański królewicz Parys (Matthew Marsden) i w końcu ją porywa. Helena staje się więźniem Troi. By odzyskać ukochaną żonę Menelaos organizuje wyprawę, którą dowodzi jego brat Agamemnon (Rufus Sewell). Zdobycie Troi okazuje się arcytrudnym zadaniem. Świetnie uzbrojonym i ufortyfikowanym miastem rządzi mądry król Priam (John Rhys-Davies). Mimo licznych niepowodzeń Menelaos nie daje jednak za wygraną. Po dziesięciu latach wysiłki Greków zostają uwieńczone sukcesem.

Imponująca produkcja to dzieło JOHNA KENTA HARRISONA, amerykańskiego reżysera specjalizującego się w dramatach telewizyjnych ("Miłość i wojna", "Podzielony dom", "Stary"). W trakcie realizacji "Heleny Trojańskiej" dbano zarówno o atrakcyjność wizualną, jak i zachowanie historycznych realiów, w czym pomogły znakomite efekty specjalne. Do międzynarodowej obsady zaproszono popularnych aktorów znanych również polskiej widowni. W postać tytułowej Heleny wcieliła się 29-letnia Sienna Guillory pamiętana z filmów "Wehikuł czasu", "To właśnie miłość" i "Resident Evil 2: Apokalipsa". Partnerują jej m.in. Rufus Sewell ("Carrington", "Mroczne miasto", "Obłędny rycerz"), Nigel Whitmey ("Picasso - Twórca i niszczyciel", "Dziesiąte królestwo", "Krwawa jazda"), John Rhys-Davies (serial "Szogun", "Poszukiwacze zaginionej arki", trzy części "Władcy Pierścieni") i znakomity szwedzki aktor Stellan Skarsgard ("Przełamując fale", "Dogville", "Król Artur").


Czytano: 5144 razy

WASZA OCENA

0 GŁOSUJ

WASZE KOMENTARZE

10 komentarzy:
Magda

Świetny ,nie znoszę historycznych ale ten jest SUPER!!!!!!! ...więcej

Ja

Dłuuuuuuuuugi ale piękny!!!!!DOBRY WYBÓR!POLECAM!!!!! ...więcej

mecenas

Bardzo dobry film - ta sama historia ale jak różnie niż w "Troji" opowiedziana. I właśnie ...więcej

POLECAMY PODOBNE

Żegnaj, królowo dramat kostiumowy NI | 03.05 | 15.30

> PRZEDSTAWIA

MARTIN SCORSESE
reżyser/aktor
Scorsese nie byłby pewnie reżyserem, gdyby nie astma, na którą chorował w dzieciństwie. To z jej powodu wolny czas spędz...