Disco Polo

EMISJE

ŚR | 26.10 | 23:35

CANAL+ FAMILY
PRZYPOMNIJ

PN | 31.10 | 01:05

CANAL+ SERIALE
PRZYPOMNIJ
Hity jesieni
Kontrowersyjne biografie w CANAL+

2015, Polska

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 105 min

3.22

Lata 90, czasy transformacji. Polska śni amerykański sen. Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) zakładają zespół discopolowy z zamiarem zrobienia zawrotnej kariery w szoł biznesie. Początkowo grają w remizach i na wiejskich dyskotekach. W końcu jako grupa LASER wkraczają na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, której szefuje Daniel Polak (Tomasz Kot).

Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig). Chłopaki zarabiają pieniądze i zdobywają sławę. Ale okazuje się, że sukces ma swoją cenę.

WASZE OPINIE

pedro

Nie znoszę muzyki disco polo, moim zdaniem to obciach. Przyznam, że jest to w naszym kraju fenomen. Gdy usłyszałem o filmie na ten temat miałem spore wątpliwości. Jednak obsada przekonała mnie. "Disco polo" to baśniowa komedia, w której reżyser bawi się konwencjami. Mamy tu m.in. western, kino drogi, musical, kino gangsterskie i odwołania do konkretnych tytułów. To zdecydowany atut filmu. Dlaczego warto zobaczyć ten zabawny film? Przede wszystkim dla duetu Dawid Ogrodnik i Joanna Kulig oraz jak zawsze fantastycznego Tomasza Kota.
Warto też zwrócić uwagę na scenografię i kostiumy. Super! Kicz, ale w sposób pozytywny - pasuje do filmu. "Disco polo" ogląda się dobrze. Polecam film, muzyka .... nie moje klimaty.
No i jeszcze jedno ... Jerzy Urban - the best!