Demon

Polska/Izrael, 2015

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

czas trwania: 95 min

4.80

Ostatni, prezentowany w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni, film Marcina Wrony ("Moja krew", "Chrzest"). W rolach głównych: laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Agnieszka Żulewska ("Chemia", "Warsaw by Night") oraz Itay Tiran ("Liban"). W obsadzie również: Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński.

Piotr (Itay Tiran) wraca z Anglii do Polski. Ma wziąć ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska) i osiąść w urokliwym domu na prowincji. Sytuacja skomplikuje się kiedy mężczyzna odkryje zakopane w ogródku ludzkie szczątki. Upiór zmarłej kobiety nie będzie chciał go już opuścić...

"Demon" - zwycięzca amerykańskiego Fantastic Fest i MFF w Hajfie - został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu w Toronto. Siłą filmu jest również doborowa obsada. Obok Itaya Tirana - gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem na MFF w Wenecji "Libanu", w filmie zobaczymy: Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Tomasza Schuchardta i Cezarego Kosińskiego. Na ekranie obecne jest także młode pokolenie aktorów - laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Agnieszka Żulewska i Tomasz Ziętkek ("Kamienie na szaniec", "Carte Blanche").

WASZE OPINIE

pedro

Świetny film, wciągający od pierwszych scen. Bardzo mi się spodobał. "Demon" na pewno znajdzie się mojej piątce miesiąca.