EMISJE

CZ | 19.01 | 00:25

CANAL+ FILM
PRZYPOMNIJ

CZ | 26.01 | 04:10

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ

Czerwony pająk

Polska, 2015

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: kryminał

czas trwania: 110 min

4.47

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. W rolach głównych: Filip Pławiak ("Bilet na Księżyc", "Facet (nie)potrzebny od zaraz") i Adam Woronowicz ("Baby są jakieś inne", "Demon"). Za kamerą debiutujący w filmie fabularnym dokumentalista Marcin Koszałka ("Takiego pięknego syna urodziłam").

Fabuła filmu powstała w oparciu o dwa wątki - jeden to fikcyjna historia Lucjana Staniaka (Adam Woronowicz), zwanego Czerwonym Pająkiem. Drugi to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy - nastolatka: Karola Kota (Filip Pławiak), który jako "Wampir z Krakowa" stał się wrogiem numer jeden i prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

WASZE OPINIE

arti

Historia jest bardzo luźno oparta na faktach z życia "wampira" z Krakowa. Niemniej świetnie oddana scenografia z tamtych czasów plus minimalistyczne aktorstwo sprawiły, że w napięciu czekałem do samego końca seansu. Solidne kino.

pedro

Bardzo dobry film. Wciąga od pierwszych scen i trzyma w napięciu do końca. Scenografia, ciemne kolory dopełniają atmosfery tajemniczości i czasów siermiężnego PRL-u. Dobre aktorstwo to kolejny atut filmu. Podobno historia jest oparta na faktach. Zdecydowanie polecam!

GAZO

Dobry film obyczajowy o bardzo delikatnym zabarwieniu psychologiczno- kryminalnym.
Niezła gra i obsada, super zdjęcia.
Podpisując, nazywając jakikolwiek polski film thrillerem trzeba się bardzo, bardzo
mocno zastanowić bo kłamstwo w reklamie jest karalne.
Na całe szczęście nie kupiłem go w VOD.