PREMIERY

2015.05.17

CANAL+ FAMILY
Bractwo czerwonej opaski
Hity jesieni

USA, 2014

obsada: , , , ,

gatunek: serial/komediodramat

czas trwania: 13 min

4.00

Laureatka Oscara Octavia Spencer ("Służące") w amerykańskiej wersji głośnego, docenionego przez światową krytykę serialu o grupie młodzieży, dla której szpital pediatryczny w Los Angeles jest domem. Sygnowane nazwiskiem Stevena Spielberga jako producenta wykonawczego, "Bractwo czerwonej opaski" jest pierwszym serialem rozgrywającym się w szpitalu, którego bohaterami nie jest personel medyczny, tylko pacjenci.

Narratorem opowieści jest 12-letni Charlie (Griffin Gluck), który w wyniku wypadku samochodowego zapadł w śpiączkę. Najbardziej charyzmatycznym pacjent oddziału, Leo Roth (Charlie Rowe), to uroczy 16-latek, który w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Leo przyjaźni się z Dashem (Astro), chłopakiem który nie chce pozwolić, by mukowiscydoza powstrzymywała go przed życiem pełną piersią. Do szpitala zgłasza się Jordi Palacios (Nolan Sotillo). Nastolatek twierdzi, że nie ma rodziny i upiera się, że sam może decydować o leczeniu raka, który został u niego zdiagnozowany. Jordi i Leo stają do rywalizacji o uczucia oddziałowej prymuski Emmy (Ciara Bravo), która walczy z anoreksją, choć tak naprawdę to w szpitalu, a nie w normalnym otoczeniu czuje się bezpieczna. Do Bractwa Czerwonej Opaski dołącza również pewna siebie, niepokorna cheerleaderka Kara Souders (Zoe Levin), która traktuje zarówno rezydentów, jak i personel oddziału z góry, dając wszystkim do zrozumienia, że nie należy do ich świata. Oddział prowadzi bezkompromisowa pielęgniarka o złotym sercu Jackson (Octavia Spencer) pod nadzorem dr. Adama McAndrew (Dave Annable), jednego z najlepszych chirurgów dziecięcych w kraju. Wspomaga ich zakochana w przystojnym doktorze łatwowierna pielęgniarka Brittany (Rebecca Rittenhouse).

Nastolatkowie czekają na przeszczepy, przechodzą chemioterapię, walczą z objawami swoich chorób, ale to tylko część ich życia. Oprócz zabiegów, operacji i niejednokrotnie przerażających diagnoz lekarzy, życie dzieciaków z Bractwa Czerwonej Opaski to również pierwsze miłosne zauroczenia, zazdrość, trudności z porozumieniem się ze sobą i dorosłymi. Wspierani przez oddany personel, budują między sobą silne więzi, które pozwalają im stanąć w obliczu czasem trudnych, a czasem śmiesznych i zwyczajnych problemów.

Amerykańską wersję wielokrotnie nagradzanego hiszpańskiego formatu "Polseres vermelles" stworzyła Margaret Nagle ("Boardwalk Empire"), a jego producentem wykonawczym jest m.in. Steven Spielberg. W obsadzie najjaśniej błyszczy Octavia Spencer, laureatka m.in. Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA za rolę w "Służących". Partneruje jej znany z 5 sezonów serialu "Bracia i siostry" Dave Annable oraz szóstka młodych zdolnych aktorów, wcielających się w członków tytułowego bractwa.

RECENZJE

Kto się z mgłą boksuje, czyli "Do utraty sił"

Odbywszy rozmowę z wielkim Artystą w jego gabinecie, w którym z każdej ściany spoglądało...

więcej

PODOBNE FILMY

Goldbergowie
07.10 / 17:35 / CANAL+ SERIALE
Dziwna para 2
07.10 / 20:00 / CANAL+ FAMILY
Upadek królestwa
07.10 / 21:30 / CANAL+ SERIALE
Belfer
07.10 / 22:30 / CANAL+

ZWIASTUNY

HITY JESIENI
POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI 2
WT / 4 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ DISCOVERY
CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ?
WT / 4 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ FILM
JANIS: LITTLE GIRL BLUE
WT / 4 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+
PANIE DULSKIE
SO / 1 PAŹDZIERNIKA / 15:00 / CANAL+
CAŁA PRAWDA O...
SO / 1 PAŹDZIERNIKA / 12:45 / CANAL+ DISCOVERY