PREMIERY

2010.08.03

CANAL+
HITY LIPCA
SERIALE W CANAL+

Polska, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 66 min

0.00

Mała wieś niedaleko Białegostoku. Wszyscy mieszkańcy szykują się do obchodzonych w tym dniu uroczystości święta Bożego Ciała. Młody biznesmen Maciek (Sambor Czarnota) jedzie nowym jeepem do rodzinnego miasta. Po drodze podwozi autostopowicza - swojego rówieśnika Damiana (Paweł Małaszyński).

Chłopaków więcej dzieli niż łączy. Maciek chce się bawić i korzystać z życia, Damian wyznaje zupełnie inny światopogląd - jest głęboko wierzący. Tymczasem we wsi proboszcz (Mieczysław Hryniewicz) razem z kościelnym (Bartłomiej Topa) czynią ostatnie przygotowania do procesji. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Trwa spór między rodzinami Suszków i Kowali. W trakcie awantury z mężem (Bogdan Kalus), Suszkowa (Izabella Dąbrowska) przypala żelazkiem białą sukienkę córki. Dziewczynka miała w niej sypać kwiatki w trakcie procesji. Nie chcąc jej sprawiać zawodu rodzice pożyczają sukienkę od znienawidzonych sąsiadów - Kowali.

"Biała sukienka" powstała w telewizyjnym cyklu "Święta polskie". Reżyser MICHAŁ KWIECIŃSKI ("Rodzina zastępcza") jest producentem tak głośnych filmów, jak "Egzekutor", "Zemsta", "Ciało" oraz seriali "Bulionerzy", "Oficer" czy "Magda M.". Scenariusz "Białej sukienki" to dzieło wziętego scenarzysty i dramaturga Domana Nowakowskiego (seriale: "Kasia i Tomek", "Camera Cafe", dramaty "Usta Micka Jaggera", "Niektóre gatunki dziewic"). Za kamerą stanął ceniony operator młodego pokolenia Bartosz Prokopowicz ("Dług", "Przedwiośnie"). W postaci głównych bohaterów wcielili się młodzi, ale popularni już aktorzy: Paweł Małaszyński (seriale "M jak miłość", "Oficer") i Sambor Czarnota (seriale "Samo życie", "Pensjonat pod różą").

WASZE OPINIE

doonko

ja ten film ogladalem 5 lat temu na tv publicznej xD

zivogosce

Za mało robi się filmów z prawdziwą wsią w tle. A przecież tyle pięknych wiosek w Polsce. Ten film oceniam 3/10.

Mania87

Rewelacyjny film. Z przyjemnością obejrzę go po raz kolejny. Bardzo dobrze zobrazowana polska wieś

RECENZJE

"Mr. Robot" rządzi i rozstawia po kątach

Dziś rano przyszedł list z banku. Z prośbą-groźbą drobnym maczkiem rozsypaną na kartce...

więcej

PODOBNE FILMY

Ze wszystkich sił
28.07 / 10:15 / CANAL+
Sara
29.07 / 03:10 / CANAL+
Wszyscy święci
31.07 / 07:40 / CANAL+ SERIALE
Rozdroże Cafe
01.08 / 01:10 / CANAL+

ZWIASTUNY

WYKOLEJONA
HITY LIPCA
FANTASTYCZNA CZWÓRKA
ND / 31 LIPCA / 21:30 / CANAL+
HITMAN: AGENT 47
PT / 29 LIPCA / 21:00 / CANAL+
PRZEMIERZAJĄC HIMALAJE
CZ / 28 LIPCA / 21:00 / CANAL+ DISCOVERY
DOTKNIĘCI OGNIEM
SO / 30 LIPCA / 21:40 / CANAL+ FILM