Babadook

PREMIERY

2015.10.12

CANAL+
HITY LIPCA
SERIALE W CANAL+

The Babadook

Kanada/Australia, 2014

reżyseria:

obsada: ,

gatunek: horror

0.00

Debiut reżyserski czerpiący z klasyki, ale oryginalny. Klimatyczny horror z mistrzowskimi zdjęciami operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

Amelia (Essie Davis) samotnie wychowuje siedmioletniego Samuela (Noah Wiseman). Do dziś nie pozbierała się po śmierci męża, który zginął w wypadku samochodowym wioząc ją na porodówkę. Amelia mało śpi, ma problemy w pracy i żadnego wsparcia ze strony najbliższych. Odizolowana od świata, cierpi na pogłębiająca się depresję, a do tego, pomimo całej uwagi, którą poświęca dziecku, ma z nim uciążliwe problemy wychowawcze. Chłopiec jest agresywny, nadpobudliwy i od najmłodszych lat dręczą go koszmary. Pewnego razu w jej ręce wpada książka z opowiadaniami o Babadook'u. Po przeczytaniu niepokojącej bajki, oboje zaczyna nawiedzać koszmarna zjawa.

"Babadook", debiut reżyserski Australijki JENNIFER KENT, to doskonale zrealizowany, oryginalny horror psychologiczny, który nawiązuje do takich arcydzieł gatunku jak: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego, "Psychoza" Alfreda Hitchcocka czy niedawne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Do końca nie wiadomo, czy zjawisko nawiedzające pogrążoną w depresji matkę i jej syna jest realne, czy może jest wynik pogłębiającej się psychozy bohaterów. Schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

RECENZJE

Androidy są wśród nas, czyli o "Ex Machina"

„Zdumiewające, jak zupełne bywa złudzenie, że piękno jest dobrem” –...

więcej

PODOBNE FILMY

Cybernatural
28.06 / 00:00 / CANAL+1
Wrota zaświatów
28.06 / 21:00 / CANAL+
Egzorcyzmy Molly Hartley
29.06 / 00:05 / CANAL+ FILM
[REC] 4: Apokalipsa
04.07 / 01:15 / CANAL+ FILM

ZWIASTUNY

HITY LIPCA
DZIEWCZYNA WARTA GRZECHU
SO / 2 LIPCA / 21:00 / CANAL+
ANATOMIA ZŁA
PT / 1 LIPCA / 21:00 / CANAL+
CANAL+ SERIALE - KANAŁ CZERWCA
WYWIAD Z GRZEGORZEM ZARICZNYM NT. FILMU "FALE"
AKTUALNOŚCI FILMOWE+ - 25.06.2016
SO / 2 LIPCA / 04:00 / CANAL+ FAMILY