Babadook

PREMIERY

2015.10.12

CANAL+
HITY SIERPNIA
SERIALE W CANAL+

The Babadook

Kanada/Australia, 2014

reżyseria:

obsada: ,

gatunek: horror

0.00

Debiut reżyserski czerpiący z klasyki, ale oryginalny. Klimatyczny horror z mistrzowskimi zdjęciami operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

Amelia (Essie Davis) samotnie wychowuje siedmioletniego Samuela (Noah Wiseman). Do dziś nie pozbierała się po śmierci męża, który zginął w wypadku samochodowym wioząc ją na porodówkę. Amelia mało śpi, ma problemy w pracy i żadnego wsparcia ze strony najbliższych. Odizolowana od świata, cierpi na pogłębiająca się depresję, a do tego, pomimo całej uwagi, którą poświęca dziecku, ma z nim uciążliwe problemy wychowawcze. Chłopiec jest agresywny, nadpobudliwy i od najmłodszych lat dręczą go koszmary. Pewnego razu w jej ręce wpada książka z opowiadaniami o Babadook'u. Po przeczytaniu niepokojącej bajki, oboje zaczyna nawiedzać koszmarna zjawa.

"Babadook", debiut reżyserski Australijki JENNIFER KENT, to doskonale zrealizowany, oryginalny horror psychologiczny, który nawiązuje do takich arcydzieł gatunku jak: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego, "Psychoza" Alfreda Hitchcocka czy niedawne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Do końca nie wiadomo, czy zjawisko nawiedzające pogrążoną w depresji matkę i jej syna jest realne, czy może jest wynik pogłębiającej się psychozy bohaterów. Schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

RECENZJE

Chłopaki na bok, czyli "Już za tobą tęsknię"

“To musi być prawdziwa przyjaźń, skoro nie wstydzę się dojadać po tobie makaronu w...

więcej

PODOBNE FILMY

Piramida
24.08 / 23:40 / CANAL+ FILM
[REC] 4: Apokalipsa
26.08 / 00:15 / CANAL+ SERIALE
Cybernatural
27.08 / 00:40 / CANAL+ FILM
Wrota zaświatów
28.08 / 21:40 / CANAL+ FILM

ZWIASTUNY

MR. ROBOT 2
CZ / 25 SIERPNIA / 21:00 / CANAL+
BELFER - ZWIASTUN 3B
HITY SIERPNIA
TAŚMY WATYKANU
PAPIEROWE MIASTA
ND / 28 SIERPNIA / 21:30 / CANAL+
BELFER - ZWIASTUN 3A