Babadook

PREMIERY

2015.10.12

CANAL+
HITY LIPCA
SERIALE W CANAL+

The Babadook

Kanada/Australia, 2014

reżyseria:

obsada: ,

gatunek: horror

0.00

Debiut reżyserski czerpiący z klasyki, ale oryginalny. Klimatyczny horror z mistrzowskimi zdjęciami operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

Amelia (Essie Davis) samotnie wychowuje siedmioletniego Samuela (Noah Wiseman). Do dziś nie pozbierała się po śmierci męża, który zginął w wypadku samochodowym wioząc ją na porodówkę. Amelia mało śpi, ma problemy w pracy i żadnego wsparcia ze strony najbliższych. Odizolowana od świata, cierpi na pogłębiająca się depresję, a do tego, pomimo całej uwagi, którą poświęca dziecku, ma z nim uciążliwe problemy wychowawcze. Chłopiec jest agresywny, nadpobudliwy i od najmłodszych lat dręczą go koszmary. Pewnego razu w jej ręce wpada książka z opowiadaniami o Babadook'u. Po przeczytaniu niepokojącej bajki, oboje zaczyna nawiedzać koszmarna zjawa.

"Babadook", debiut reżyserski Australijki JENNIFER KENT, to doskonale zrealizowany, oryginalny horror psychologiczny, który nawiązuje do takich arcydzieł gatunku jak: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego, "Psychoza" Alfreda Hitchcocka czy niedawne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Do końca nie wiadomo, czy zjawisko nawiedzające pogrążoną w depresji matkę i jej syna jest realne, czy może jest wynik pogłębiającej się psychozy bohaterów. Schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

RECENZJE

"Mr. Robot" rządzi i rozstawia po kątach

Dziś rano przyszedł list z banku. Z prośbą-groźbą drobnym maczkiem rozsypaną na kartce...

więcej

PODOBNE FILMY

Wrota zaświatów
28.07 / 21:35 / CANAL+ FILM
Cybernatural
29.07 / 00:10 / CANAL+
Egzorcyzmy Molly Hartley
30.07 / 02:05 / CANAL+
Rogi
31.07 / 23:30 / CANAL+ SERIALE

ZWIASTUNY

HITY LIPCA
FANTASTYCZNA CZWÓRKA
ND / 31 LIPCA / 21:30 / CANAL+
HITMAN: AGENT 47
PT / 29 LIPCA / 21:00 / CANAL+
PRZEMIERZAJĄC HIMALAJE
CZ / 28 LIPCA / 21:00 / CANAL+ DISCOVERY
DOTKNIĘCI OGNIEM
ŚR / 27 LIPCA / 20:00 / CANAL+ FILM
BROOKLYN 9-9 3
WT / 26 LIPCA / 22:00 / CANAL+ SERIALE