Babadook

PREMIERY

2015.10.12

CANAL+
HITY CZERWCA
SERIALE W CANAL+

The Babadook

Kanada/Australia, 2014

reżyseria:

obsada: ,

gatunek: horror

0.00

Debiut reżyserski czerpiący z klasyki, ale oryginalny. Klimatyczny horror z mistrzowskimi zdjęciami operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

Amelia (Essie Davis) samotnie wychowuje siedmioletniego Samuela (Noah Wiseman). Do dziś nie pozbierała się po śmierci męża, który zginął w wypadku samochodowym wioząc ją na porodówkę. Amelia mało śpi, ma problemy w pracy i żadnego wsparcia ze strony najbliższych. Odizolowana od świata, cierpi na pogłębiająca się depresję, a do tego, pomimo całej uwagi, którą poświęca dziecku, ma z nim uciążliwe problemy wychowawcze. Chłopiec jest agresywny, nadpobudliwy i od najmłodszych lat dręczą go koszmary. Pewnego razu w jej ręce wpada książka z opowiadaniami o Babadook'u. Po przeczytaniu niepokojącej bajki, oboje zaczyna nawiedzać koszmarna zjawa.

"Babadook", debiut reżyserski Australijki JENNIFER KENT, to doskonale zrealizowany, oryginalny horror psychologiczny, który nawiązuje do takich arcydzieł gatunku jak: "Wstręt", "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego, "Psychoza" Alfreda Hitchcocka czy niedawne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Do końca nie wiadomo, czy zjawisko nawiedzające pogrążoną w depresji matkę i jej syna jest realne, czy może jest wynik pogłębiającej się psychozy bohaterów. Schizofreniczną atmosferę filmu pogłębiają mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów, jak "Jesteś Bogiem" czy "Sala samobójców".

RECENZJE

"Zakładnik z Wall Street": kryzys jest mężczyzną, a kino nie ma sensu

Film Jodie Foster to na pierwszy rzut oka kolejny odcinek serialu o amerykańskim krachu...

więcej

PODOBNE FILMY

Piramida
21.05 / 23:35 / CANAL+ FILM
Coś za mną chodzi
22.05 / 01:15 / CANAL+
Jako w piekle, tak i na Ziemi
27.05 / 01:45 / CANAL+ FILM
Egzorcyzmy Molly Hartley
30.05 / 23:00 / CANAL+

ZWIASTUNY

WIEK ADALINE
ND / 29 MAJA / 21:00 / CANAL+
SAGA WIKINGÓW
ND / 29 MAJA / 00:00 / CANAL+
HITY CZERWCA
AKTUALNOŚCI FILMOWE+ - 21.05.2016
SO / 28 MAJA / 17:40 / CANAL+ FILM
WYWIAD Z MICHAŁEM OLESZCZYKIEM
SICARIO
CZ / 2 CZERWCA / 22:30 / CANAL+