Alisa i kosmiczna klasa

PREMIERY

2016.02.06

CANAL+ FAMILY
HITY CZERWCA
SERIALE W CANAL+

Alisa Knows What To Do

Rosja, 2013

reżyseria: ,

gatunek: serial animowany

czas trwania: 24 min

0.00

Przygody 12-letniej Alisy i jej przyjaciół w świecie końca XXI wieku. Serial animowany wyprodukowany przez Timura Bekmambetova ("Wanted - Ścigani"), oparty na cyklu powieści popularnego radzieckiego pisarza science fiction Kiryła Bułyczowa.

Rok 2093. Alisa Sielezniewa jest impulsywną 12-latką, aktywną poszukiwaczką przygód i emocji, która ani przez chwilę nie potrafi usiedzieć w miejscu. Podróżuje w czasie i przestrzeni kosmicznej, walczy z kosmicznymi piratami, nawiązuje przyjaźnie z istotami innych gatunków. Towarzyszy jej grupa przyjaciół: marzący o byciu kowbojem Alex, który jest zakochany w Alisie, pochodzący z akademickiej rodziny, intelektualista Eryk, skrycie zakochana w nim nieśmiała Maria oraz Nat, jej piękna i lekkomyślna siostra. Alisa razem z przyjaciółmi walczy ze złem i niesprawiedliwością, mając cały czas na uwadze, jak ważna jest ochrona środowiska za równo na Ziemi, jak i w kosmosie. Bo choć świat się zmienił, palące problemy XX wieku w czasach Alisy są wciąż aktualne.

Serial "Alisa i kosmiczna klasa" to dzieło studia BAZELEVS, które w 1994 roku założył pochodzący z Kazachstanu Timur Bekmambetow, scenarzysta, reżyser i producent, którego Nikita Michałkow nazwał "rosyjskim Tarantino". Bekmambetow zainicjował w Rosji erę superprodukcji na światowym poziomie. Jest autorem największych komercyjnych sukcesów kinowych współczesnej Rosji, takich jak "Straż nocna" z 2004 roku. Alicję powołał do życia na kartach swoich powieści i opowiadań Kirył Bułyczow, ogromnie popularny w drugiej połowie XX wieku rosyjski historyk i pisarz fantastyki naukowej. Jego nastoletnia bohaterka nadal cieszy się w Rosji niesłabnącą sympatia. Na jej cześć ustanowiono literacką nagrodę za najlepszą książkę fantastyczną, jej imieniem nazwano też aleję w moskiewskim parku Przyjaźń. W Polsce dotychczas wydano 5 z 44 książek o przygodach rezolutnej dziewczynki. Są to: "Podróże Alicji", "Było to za sto lat", "Milion przygód", "Dziewczynka z przyszłości" i "Wakacje w kosmosie".

RECENZJE

"Zakładnik z Wall Street": kryzys jest mężczyzną, a kino nie ma sensu

Film Jodie Foster to na pierwszy rzut oka kolejny odcinek serialu o amerykańskim krachu...

więcej

PODOBNE FILMY

Nowe Przygody Piotrusia Pana
28.05 / 10:00 / CANAL+ FAMILY
Wiking Vic
02.06 / 19:30 / CANAL+ FAMILY
Piraci 3
02.06 / 21:30 / CANAL+ SERIALE
Blindspot: Mapa zbrodni
02.06 / 21:45 / CANAL+

ZWIASTUNY

WIEK ADALINE
ND / 29 MAJA / 21:00 / CANAL+
SAGA WIKINGÓW
PT / 27 MAJA / 21:00 / CANAL+
HITY CZERWCA
AKTUALNOŚCI FILMOWE+ - 21.05.2016
SO / 28 MAJA / 04:50 / CANAL+ SERIALE
WYWIAD Z MICHAŁEM OLESZCZYKIEM
SICARIO
PT / 27 MAJA / 22:40 / CANAL+