Polska filmowa

PREMIERY

2016.04.25

CANAL+ DISCOVERY
->
Polska filmowa
->
POLSKA FILMOWA

Polska, 2015

gatunek: seria dokumentalna

4.33

Odkryj na nowo miejsca, w których powstały kultowe polskie filmy i seriale.

Są w Polsce miejsca, w których fikcja miesza się z rzeczywistością i nic nie jest takim, jakim się wydaje. Odwiedza je aktor Rafał Zawierucha, który wyrusza szklakiem okolic, w których kręcono najbardziej znane polskie filmy i seriale. Dociera tam, gdzie tworzyła się historia polskiego kina i gdzie kino tworzyło historię.

Najnowsza seria dokumentalna, wyprodukowana specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY, zabiera widza w niezwykłą podróż po Polsce i razem z nim odkrywa ją na nowo.

W każdym odcinku przedstawiony jest inny region, miejscowość lub miejsce, w którym kręcono najbardziej popularne produkcje. Zakątki znane z wielkiego ekranu, na co dzień wyglądają oczywiście zupełnie inaczej. Na własne oczy przekonamy się, jak działa magia kina: jak zadziwiające metamorfozy zachodziły tutaj na potrzeby różnych planów filmowych, wymogów scenariuszowych i scenograficznych. W serii występują znakomici polscy twórcy, którzy przyczynili się do powstania najsłynniejszych polskich filmów. Zdradzą nam oni nie tylko tajniki kuchni filmowej, ale także mnóstwo ciekawostek z planu i anegdot. A wszystko to "na miejscu akcji", w pięknych polskich plenerach.

W programie występują między innymi: Andrzej Wajda, Marcin Koszałka, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Marian Prokop, Borys Szyc, Agata Kulesza, Krzysztof Kiersznowski, Grażyna Szapołowska, Magdalena Piekorz i wielu innych.

Premiera serii "Polska Filmowa" w poniedziałek, 25 kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.

WYDARZENIA

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI 2, CZYLI NAJLEPSI POLSCY REKONSTRUKTORZY HISTORYCZNI W AKCJI.

Świst kul nad głową, zapach prochu, ciężar zbroi...

więcej

TOP TYGODNIA

ZWIASTUNY

->
SEKRETY MONY LISY
SO / 29 PAŹDZIERNIKA / 12:40 / CANAL+ DISCOVERY
->
POJEDYNEK Z SAMYM SOBĄ
ND / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ DISCOVERY
->
J.R.R. TOLKIEN - WŁADCA SŁÓW
SO / 29 PAŹDZIERNIKA / 16:00 / CANAL+ DISCOVERY
->
JEROZOLIMA
->
POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI 2
SO / 29 PAŹDZIERNIKA / 14:50 / CANAL+ DISCOVERY
->
CAŁA PRAWDA O...
ŚR / 2 LISTOPADA / 12:10 / CANAL+ DISCOVERY