EMISJE

ŚR | 05.10 | 01:30

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ

ŚR | 05.10 | 01:50

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ

ŚR | 05.10 | 02:15

CANAL+ DISCOVERY
PRZYPOMNIJ
Kobiety w mundurach
Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera

Polska, 2015

gatunek: seria dokumentalna

czas trwania: 25 min

3.14

"Kobiety w mundurach" to fascynująca, pełna akcji opowieść o Polkach, które wybrały pracę w służbach mundurowych. W każdym z 12 odcinków serii poznamy jedną bohaterkę, z innej formacji. W prawdzie dziś widok kobiety w mundurze nie dziwi już tak, jak kilka lat temu, jednak wiele osób wciąż nie rozumie ich decyzji. Tymczasem one zajmują eksponowane i coraz wyższe stanowiska, które wiążą się z dużą presją i odpowiedzialnością. Jednocześnie z niezwykłą sprawnością łączą ze sobą życie prywatne i zawodowe.

Zobaczymy w akcji m.in. por. Katarzynę Tomiak, która jest pierwszą w Polsce kobietą pilotująca MIG-29. Jak sama mówi: "Im trudniejszy lot, tym większa ekscytacja. Im ciężej, tym bardziej mnie to motywuje"". Poznamy także ppłk Katarzynę Jurkowską, komendanta Straży Granicznej w podkrakowskich Balicach, która kieruje jednostką liczącą 270 funkcjonariuszy. Przekonamy się, jak niebezpieczną i trudną psychicznie pracę wykonuje por. Krystyna Adamska, psycholog w Zakładzie Karnym dla recydywistów w Wołowie, która na co dzień obcuje z bezwzględnymi kryminalistami i mordercami. Będziemy towarzyszyć plut. Joannie Paprockiej, która jest funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu. Dbając o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie ryzykuje, że kiedy zajdzie taka potrzeba będzie musiała zasłonić VIP-a własnym ciałem. To tylko kilka wybranych przykładów kobiet, które opowiedzą o swojej pracy i wyzwaniach, jakie stawia przed nimi życie.

Ich kompetencje, odwaga, rzetelność i ofiarność wzbudzają podziw i szacunek kolegów ze służby. Praca jest ich pasją, bez której nie wyobrażają sobie życia i satysfakcją rekompensującą wszelkie poświęcenia, którą muszą dla niej ponieść.

Producentem programu "Kobiety w mundurach" jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym Kombinat Artystyczny Tonight. CANAL+ DISCOVERY emituje rocznie do 120 godzin polskich produkcji przygotowanych specjalnie na potrzeby kanału.

WYDARZENIA

ANDRZEJ BARGIEL POKONAŁ ŚNIEŻNĄ PANTERĘ. POLAK POBIŁ DOTYCHCZASOWY REKORD ŚWIATA!

14 sierpnia o godzinie 8:35 rano czasu polskiego Andrzej Bargiel stanął na szczycie Pobiedy...

więcej

TOP TYGODNIA

PODOBNE FILMY

Życie bez happy endu
27.09 / 01:25 / CANAL+ DISCOVERY
Elita bodyguardów
27.09 / 02:20 / CANAL+ DISCOVERY
Mikroprzygoda
27.09 / 06:10 / CANAL+ DISCOVERY
Życie na podium
27.09 / 06:55 / CANAL+ DISCOVERY

ZWIASTUNY

PRZEMIERZAJĄC HIMALAJE
ND / 2 PAŹDZIERNIKA / 15:25 / CANAL+ DISCOVERY
FACEBOOKISTAN
SO / 1 PAŹDZIERNIKA / 01:05 / CANAL+ DISCOVERY
BYĆ JAK ZLATAN
PT / 30 WRZEŚNIA / 20:10 / CANAL+ DISCOVERY
STRAŻNICY PAMIĘCI
SO / 1 PAŹDZIERNIKA / 23:50 / CANAL+ DISCOVERY
ANDRZEJ BARGIEL - ŚNIEŻNA PANTERA
ELITA BODYGUARDÓW
WT / 27 WRZEŚNIA / 02:20 / CANAL+ DISCOVERY