PREMIERY

2016.01.02

CANAL+ DISCOVERY
Kobiety w mundurach
Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera

Polska, 2015

gatunek: seria dokumentalna

4.00

"Kobiety w mundurach" to fascynująca, pełna akcji opowieść o Polkach, które wybrały pracę w służbach mundurowych. W każdym z 12 odcinków serii poznamy jedną bohaterkę, z innej formacji. W prawdzie dziś widok kobiety w mundurze nie dziwi już tak, jak kilka lat temu, jednak wiele osób wciąż nie rozumie ich decyzji. Tymczasem one zajmują eksponowane i coraz wyższe stanowiska, które wiążą się z dużą presją i odpowiedzialnością. Jednocześnie z niezwykłą sprawnością łączą ze sobą życie prywatne i zawodowe.

Zobaczymy w akcji m.in. por. Katarzynę Tomiak, która jest pierwszą w Polsce kobietą pilotująca MIG-29. Jak sama mówi: "Im trudniejszy lot, tym większa ekscytacja. Im ciężej, tym bardziej mnie to motywuje"". Poznamy także ppłk Katarzynę Jurkowską, komendanta Straży Granicznej w podkrakowskich Balicach, która kieruje jednostką liczącą 270 funkcjonariuszy. Przekonamy się, jak niebezpieczną i trudną psychicznie pracę wykonuje por. Krystyna Adamska, psycholog w Zakładzie Karnym dla recydywistów w Wołowie, która na co dzień obcuje z bezwzględnymi kryminalistami i mordercami. Będziemy towarzyszyć plut. Joannie Paprockiej, która jest funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu. Dbając o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie ryzykuje, że kiedy zajdzie taka potrzeba będzie musiała zasłonić VIP-a własnym ciałem. To tylko kilka wybranych przykładów kobiet, które opowiedzą o swojej pracy i wyzwaniach, jakie stawia przed nimi życie.

Ich kompetencje, odwaga, rzetelność i ofiarność wzbudzają podziw i szacunek kolegów ze służby. Praca jest ich pasją, bez której nie wyobrażają sobie życia i satysfakcją rekompensującą wszelkie poświęcenia, którą muszą dla niej ponieść.

Producentem programu "Kobiety w mundurach" jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym Kombinat Artystyczny Tonight. CANAL+ DISCOVERY emituje rocznie do 120 godzin polskich produkcji przygotowanych specjalnie na potrzeby kanału.

WYDARZENIA

GORĄCE WSPARCIE DLA ANDRZEJA BARGIELA NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE

Duża grupa fanów himalaizmu i miłośników wspierała Andrzeja Bargiela...

więcej

TOP TYGODNIA

PODOBNE FILMY

Polska filmowa
31.07 / 12:25 / CANAL+ DISCOVERY
Życie na podium
31.07 / 16:45 / CANAL+ DISCOVERY
Przemierzając Himalaje
31.07 / 18:25 / CANAL+ DISCOVERY
Ekstremalne wyścigi
31.07 / 20:10 / CANAL+ DISCOVERY

ZWIASTUNY

PRZEMIERZAJĄC HIMALAJE
ND / 31 LIPCA / 18:25 / CANAL+ DISCOVERY
FACEBOOKISTAN
BYĆ JAK ZLATAN
STRAŻNICY PAMIĘCI
ANDRZEJ BARGIEL - ŚNIEŻNA PANTERA
ELITA BODYGUARDÓW
SO / 6 SIERPNIA / 13:50 / CANAL+ DISCOVERY